Haberlerİzmir HaberleriKuvay-i Milliye destanı AASSM'de

Kuvay-i Milliye destanı AASSM'de - İzmir Haberleri

Nazım Hikmet'in ölümsüz eseri Kuvay-Milliye Destanı'nda bulunan 'İnsan Manzaraları', İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde (AASSM) seslendirilecek. Murat Cem Orhan şefliğinde 19 Mart Salı akşamı gerçekleşecek konser ücretsiz olacak.

Kuvay-i Milliye destanı AASSM'de


İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, etkileyici bir konsere daha ev sahipliği yapacak. Ünlü orkestra şefi ve besteci Murat Cem Orhan'ın Nazım Hikmet'in ölümsüz eseri Kuvay-i Milliye Destanı'ndan esinlenerek hayata geçirdiği bir proje olan 'Kuvay-i Milliye'nin İnsan Manzaraları' isimli konser, 19 Mart Salı akşamı gerçekleştirilecek. Büyük Salon'da saat 20.00'de başlayacak ücretsiz etkinliğe giriş davetiyeleri, 11 Mart saat 10.00'dan itibaren AASSM gişesinden dağıtılacak. Her sanatsever iki adet davetiye alabilecek.

Nazım'ın cümleleri müzik oldu
Orkestra şefi ve besteci Murat Cem Orhan, Nazım Hikmet'in ölümsüz eseri Kuvayi Milliye Destanı'nda bulunan insan manzaralarını iki ses ve anlatıcı için hazırladı. Proje, İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Utku Bayburt, anlatıcı Özgür Özaslan, solist Evrim Özkaynak, viyolonsel sanatçısı Burak Ayrancı, klarnet sanatçısı Arda Serindağ ve Cem Ergunoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Berlin'de yaşayan Türk illüstrasyon sanatçısı Kutay Can Doğan, her bir müzikal eser için çizdiği çizimleriyle katkı koydu. Projenin detaylı dramaturjik çalışmalarını Ceren Demirel, kostüm tasarımlarını ise Gamze Kuş gerçekleştirdi.

SIRADAKİ HABER
}