HaberlerSamsun HaberleriNecattin Demirtaş, 'Atamıza sahip çıkacağız'

Necattin Demirtaş, 'Atamıza sahip çıkacağız' - Samsun Haberleri

Millet İttifakı İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, 'Geçmişle gelecek arasında önemli bir köprü olan yaşlılarımız için ilçemizde özel bir yaşam merkez oluşturarak atalarımıza sahip çıkacağız' dedi

Necattin Demirtaş, 'Atamıza sahip çıkacağız'

31 Mart seçim çalışmaları kapsamında İlkadımlılarla buluşmaya devam eden Millet İttifakı'nın İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, 'Ata Yaşam Merkezi' projesi hakkında bilgi verdi.

PERÇİNLEYECEĞİZ

Her zaman insan odaklı bir anlayışla, kimseyi ötekileştirmeden hizmet verme anlayışında olduklarını Demirtaş belirten, göreve geldiklerinde genç-yaşlı, kadın-erkek her kesimin hizmetinde olacaklarını söyledi. Demirtaş, "Biz, bu güveni bir önceki dönemde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla kazandık. Bu güveni daha da perçinleyeceğiz" dedi.

ATA YAŞAM MERKEZİ

Proje odaklı hizmetleri olduğunu ifade eden Demirtaş, yaşlıların önemine değinerek yaşlılar için planladığı 'Ata Yaşam Merkezi' hakkında bilgi verdi. Demirtaş, "Yaşlılarımızı rahat ettirmek amacıyla sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanacağı müstakil evlerde toplu yaşamaları sağlanacak. 150 adet müstakil evler yapılacak. Bu projemiz öncelikli projelerimiz arasında yer alacak. Burada ailesi olmayan ve bakıma muhtaç yaşlılarımız kalacak. Ayrıca çalışan ve evindeki yaşlısına bakacak kimsesi olmayan bireyler de bu hizmetten faydanalabilecek. Sabah işe giderken yaşlısını merkeze bırakıp, akşam alma imkanına sahip olacak. Ayrıca sağlayacağımız bu ortamda gençlerimizle yaşlılarımızın buluşacağı etkinlikler düzenleyerek tecrübe tranferine katkı sağlayacağız. Bu projemizi göreve geldiğimizde en kısa sürede hayata geçireceğiz. Amacımız yaşlılarımızı rahat ettirmek.Yaşlılarımızın sosyal ve kültürel anlamda katkıda bulunmak ve onların tecrübesinden yararlanılabilecek ortamlar hazırlamak" diye konuştu.

 

 

SIRADAKİ HABER
}