HaberlerSamsun HaberleriMeral Akşener Samsun'da konuştu: 'Samsun'u kaybedeceksiniz'

Meral Akşener Samsun'da konuştu: 'Samsun'u kaybedeceksiniz' - Samsun Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi. Akşener, ''Samsun'u kaybedeceksiniz. Bizim için MHP'ye, AK Parti'ye oy veren kardeşlerimiz de canımızdan azizdirler. İYİ Parti ve CHP'ye oy veren kardeşlerim size hakaret ediliyor, gereğini sandıkta yapın.'' dedi.

Meral Akşener Samsun'da konuştu: 'Samsun'u kaybedeceksiniz'

Yerel seçim çalışmaları kapsamında çalışmalara devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. Düzenlenen programa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) örgütü yoğun katılım gösterdi. Ara ara yağan yağmura rağmen vatandaşlar mitinge yoğun katılım gösterdi. Meral AkşenerSamsun mitinginde önemli mesajlar verdi. 

PARA ÖDEYEREK GELDİNİZ

Miting başlamadan önce Millet İttifakı Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hayati Tekin konuşma gerçekleştirdi. Miting alanını dolduran vatandaşların, hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okumasının ardından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener alkışlar eşliğinde alanda kurulan sahneye geldi. Akşener, “Samsun ile gurur duyuyoruz. Boşuna denmemiş ki, kurtulan değil, kurtaran şehir. Şeref duyduğum Atatürk’ün şehri, İstiklal Savaşı’nın başlangıç şehri, 100. yılında da Samsun, Türkiye’nin şehri olacak inşallah. Sözlerime başlamadan evvel Samsunspor’umuza başarılar diliyorum. Hepiniz 2 buçuk lira para ödeyerek buraya geldiniz. Başkalarının mitingine bedava, bizim mitingimize para ödeyerek gelen Samsunlular, Allah sizden razı olsun. Allah, size karşı yalan söyleyenlerden etmesin. Bir seçim kazanmak için milletine hakaret edenlerden etmesin” dedi.

KORKARSAM NAMERDİM

Konuşmasını sürdüren Meral Akşener, “Hayır kampanyasında olanlar terörist, 24 Haziran'da Millet İttifakı'nın mensupları terörist, belediye seçimlerine giderken Millet İttifakı’nın adaylarını yine terörist. 11 milyon oy almış CHP‘nin seçmenine terörist diyorsun, 5 milyon oy almış İYİ Parti’nin seçmenine terörist diyorsun, Saadet Partisi, Demokrat Parti seçmenine yani Millet İttifakı’na terörist diyorsun, onu anladık ta, seçim almak için her şeyi yapıyorsun da, soğancığa niye terörist dedin? Patates üreticisine, market sahibine, halde çalışanlara terörist diyorsun. Açık açık beni tutuklatacağını söyledi. Elinden geleni ardına koyma, senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Hodri meydan. ‘Talimat verdim, hem parasını alacağım hem de hapse göndereceğim. Milletvekili değil, kaçacak yeri yok’ diyor. ‘Ben onu tutuklattıracağım' diyor. Elinden geleni ardına koyma. Bunların her biri korkaklık belirtisi. Ecel ne bir nefes evvel, ne bir nefes sonradır anlayışına iman etmişim. Allah bir musibet verecekse, seni vesile kılmışsa, ne gam. Buyur gel, o musibetin vesilesi sebebi sen ol. Ölümse ölüm, hapisse hapis. Bir adım geri atmak varsa fıtratımda kanım kurusun” şeklinde konuştu.

VER MAHKEMEYE

Tehditlerden aldırış etmeyeceğini belirten Akşener, “Ben bu arkadaşın ne yapmaya çalıştığını biliyorum. Bir çukur kazıp içine düşürmeye çalışıyor. Meral Akşener’i tehdit edip, tırstıracağını sanıyor. Benim malım, mülküm meydanda. 28 Şubat’ta da 126 milyar lira tazminat ödedim. Paramı alanların hepsi zebun oldu. İstersen ver mahkemeye al paramı, ama benim param helal, dokunuyor. Amaç; Meral Akşener ve çevresindekileri korkutmak. İYİ Parti kurulurken bu cesur insanların başına gelmeyen kalmadı. Sonuç itibarıyla buralara geldik. Seçime sokulmamak için bir dümen çevrildi. Allah razı olsun Kılıçdaroğlu’ndan. Bir demokrasi dersi gösterdi, biz seçime gittik ve 5 milyon insanın helal oyuyla Mecliste grubu olan parti olduk” dedi.

SAMSUN’U KAYBEDECEKSİN

Ülke ekonomisinin yandığını beliren Meral Akşener, “İlk seçim kampanyasına başladığımda mutfak yanıyor diyordum, şu anda evler yanıyor. Çiftçinin sorununu, EYT’leri, işsiz gençleri, KPSS’den 82 alıp mülakattan elenmiş insanları, intihar eden öğretmenleri konuşturmamak için birisini düşman ilan etti. Bugün kısmet banaymış. Önce ‘bu kadın’, ardından ‘Bayan Meral’ şimdi de ‘Hanımefendi’ dedi. Biz yerel seçimlere gidiyoruz. Samsun’u kaybedeceksiniz. Üzgünüm ne yaparsan yap, mutfağın ve evin ateşini düşüremiyorsun. Bu bir yerel seçimdir. Adayların projelerini, seçim vaatlerini, hizmet anlayışlarını sorgulayın, sorun. Beğendiğinize de oy verin. Bizim için MHP’ye, AK Parti’ye oy veren kardeşlerimiz de canımızdan azizdirler. Biz onlara terörist diyemeyiz, hepsi canımızdır. İYİ Parti ve CHP’ye oy veren kardeşlerim size hakaret ediliyor, gereğini sandıkta yapın. Bu can bu bedende olduğu takdirde ölmeye de, hapse de hazırım. Yeter ki ülkem kalkınsın, mücadele etmeye hazırım. Bir Meral feda olmuş ne ki, hiçbir şey değil ama 31’inde o kulağı çekeceksiniz. Hani, Müslüm baba ‘yakarsa bu dünyayı garipler yakar’ diyor ya. İşte Samsun’u, tenceresi yanan evler yakacak” şeklinde konuştu.

SAMSUN ANAHTARI HEDİYE EDİLDİ

Meral Akşener’in konuşmasından sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hayati Tekin, İYİ Parti ve CHP’nin belediye başkan adayları, İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek sahneye davet edildi ve birliktelik pozu verildi. Adayları göstererek konuşan Akşener, “Milletin adaylarına kefilim, israf etmeyecekler. Yandaş kayırmayacaklar, hırsızlık, yolsuzluk yapmayacaklar. Adalete, demokrasiye, liyakate önem verecekler. Onların hepsi biliyor ki, hukukun üstünlüğü olmazsa demokrasi olmaz. Demokrasi olmazsa iyi ekonomi olmaz. Samsun’a birinci sınıf hizmet verecekler. Sizi Allah’a, onları size emanet ediyorum” dedi ve sahneden ayrıldı. Mitingin sonunda CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Meral Akşener’e temsili Samsun anahtarı hediye etti.

Meral Akşener, miting sonrası ilçe başkanları ve belediye başkan adayları ile toplantı düzenledi.

Erdinç YILDIZ, Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}