HaberlerSamsun HaberleriBelediyeden köprü ihalesi

Belediyeden köprü ihalesi - Samsun Haberleri

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Yenimahalle ve Fenk mahallelerini birbirine bağlayan okullar bölgesindeki köprünün inşaat ihalesinin yapıldığı belirtti

Belediyeden köprü ihalesi

Projenin gerçekleştirilmesi için Terme Belediyesimeclis salonunda ihale düzenledi. İhaleye 3 firma teklif verdi. En düşük teklifi 4 milyon 390 bin TL ile Öntürkler İnşaat Turizm Tarım Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi verirken, en yüksek teklif 5 milyon 629 bin TL ile Zigana Peyzaj Mühendislik Danışmanlık Ali Osman Uslu İş Ortaklığı firmasından geldi. İhale komisyonu tarafından belirlenen yüklenici firma, projeyi 180 gün içerisinde tamamlayacak. Eski köprünün ise bir hafta içinde yıkılması planlanıyor.

ÖDENEK HAZIR

Konuyla ilgili açıklama yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 4 milyon 390 bin liraya ihale edilen köprünün ödeneğinin hazır olduğunu belirterek, 6 ay içerisinde bitirilerek ulaşıma açılacağını söyledi. Görev süreleri boyunca hiçbir bahaneye sığınmadan hizmet ürettiklerini ifade eden Kul, “Fenk mahallesi okullar bölgesinde yer alan köprümüz sel ve aşırı yağışlardan dolayı zarar görmüş ve hafif şekilde yan yatarak sorun oluşmuştur. Zararın etkileri her geçen gün daha da artmaktadır. Zemin etüt ve projelendirme çalışmaları tamamlanan köprü inşaat çalışmalarının ihalesini yaptık ve süreç devam etmektedir. Terme’mize hayırlı olsun. Görevde 5 yılımızı doldurmak üzereyiz. Terme halkına vadettiğimiz vizyon projelerimizin biri yükselirken diğerinin temellerini attık. Karadeniz’in parlayan yıldızı Terme’yi hep birlikte geliştirdik, dönüştürdük ve değiştirdik” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}