HaberlerSamsun HaberleriBen yaptım sizlerde yapabilirsiniz

Ben yaptım sizlerde yapabilirsiniz - Samsun Haberleri

OKA'nın organizasyonu ile üretici kadınlara seslenen bir zincir markasının kurucusu ve CEO'su Gamze Cizreli, 'Aslında onlara ilham kaynağı olmak için, ben yaptım sizler de yapabilirsiniz, imkânsız başarılıyor, önemli olan pes etmeden bir hayalle yola çıkmak diye düşündüğüm için buradayım' dedi

Ben yaptım sizlerde yapabilirsiniz

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Türkiye’nin önde gelen bir zincir markası kurucusu Gamze Cizreli ile bölgesindeki kadın üreticileri bir araya getirdi.
OKA ev sahipliğinde gerçekleştirilen Samsun Üretici Kadınlar Buluşması’na Gamze Cizreli, Ajans Genel Sekreteri Mevlut Özen, ajans uzmanları, bölgede faaliyet gösteren 10 adet kadın üretici ve üretici dernekleri katıldı.

KÜÇÜK KÜÇÜK BAŞLADIM

OKA’da gerçekleştirilen buluşmada kadın üreticilere seslenen Gamze Cizreli, kendi hikâyesini örnek göstererek kadın üreticileri desteklemek üzere başlattıkları projeyi anlattı. Gamze Cizreli konuşmasında, “Tamamen banka kredisi alarak küçük küçük başladığım iş bugün 50'si Türkiye’de 10'u Orta Doğu’da olmak üzere 60 zincirli 2 bin 850 çalışanlı ve yabancı sermayeli büyük bir markaya dönüştü. Demek ki yapılabiliyormuş. Burada gözleri pırıl pırıl parlayan kadın üreticilerimizi görüyorum. Aslında onlara ilham kaynağı olmak için, ben yaptım sizler de yapabilirsiniz, imkânsız başarılıyor, önemli olan pes etmeden bir hayalle yola çıkmak diye düşündüğüm için buradayım. Bir sene önce bu kadar büyüdükten sonra artık aldıklarımızı verme zamanı, farklı bir proje ile yola çıkalım diye düşündük. Benim girişimci kimliğim etkili oldu, yolculuğumuz kırsaldaki kadın üreticilerimizi destekleyen bir proje olsun istedik. Biz senede 6 milyon misafir ağırlayan büyük bir işletmeyiz. Nasıl olsa ürün alıyoruz. Salça da alıyoruz, un da kullanıyoruz. Proje ile bu ürünleri üretim izinleri olan, lojistiğini çözmüş, prosedürlerini tamamlamış bir kooperatif çatısı altında toplanmış üreticilerden alalım şeklinde düşündük. Projemiz böyle başladı” dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}