HaberlerCemil Deveci: 'Atakumluya borcumuzu ödeyeceğiz'

Cemil Deveci: 'Atakumluya borcumuzu ödeyeceğiz'

Millet İttifakı CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, 'Atakum Belediyesinin söz verip yapmadığı, başlayıp tamamlamadığı her projeyi Atakumlulara borçluyuz. Ben belediye başkanı olduğumda Atakumlulara olan borçlarımızı bir bir ödeyeceğiz' dedi

Cemil Deveci: 'Atakumluya borcumuzu ödeyeceğiz'

Millet İttifakı CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Hulusi Işıtan’ın organize ettiği kahvaltı etkinliğinde Atakumlu iş insanları ve esnafa buluştu. CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Atakum İlçe Başkanı Ali İzzet Kavtelek, İYİ Parti ve CHP ilçe yöneticileri ve meclis üyesi adaylarının da eşlik ettiği, kahvaltı etkinliğinde konuşan Deveci, tek tek sorunları dinledi.

ESNAF MUHATAP BULAMAZ OLMUŞ

Deveci, “Esnafımız o kadar dertli ki sorunları saymakla bitmiyor. En üzüldüğüm nokta ise esnafımız bana sorunlarını anlatırken, kendilerini dinleyecek bir muhatap bulamadığını söylüyor. Belediye, esnafının yanında olmayacaksa neden var? Böyle belediyecilik olmaz. Atakumlular beni başkan olarak seçtiğinde Atakum Belediyesi her türlü probleminde esnafının yanında olacak” şeklinde konuştu.

DEVECİ’DEN İSTİHDAM SÖZÜ

Seçim çalışmaları kapsamında Yukarı Aksu Mahallesi’ne ziyarette bulunan Deveci, “Köylerimizi ziyarete gelmek inanın çok hoşuma gidiyor. Ben de köylü çocuğuyum. Buraların havası bana çok iyi geliyor. Köyünüzün problemlerini biliyoruz. Her konuyu detaylarını atlamadan, inceledik, araştırdık ve sonuçlar ortaya koyduk. En büyük problem genç nüfusun işsizliği gibi gözüküyor. Bu problemi çözebiliriz. Köyüm Köylüm projemiz sayesinde hem köylümüzü organik tarım konusunda nasıl daha verimli olabilecekleri konusunda eğiteceğiz hem de köylere kuracağımız süt sağım tesisleri ve yem karma tesisi ile köylerimizdeki gençlere istihdam sağlayacağız. İddialı bir proje biliyorum ama biz bu projemizi tıpkı diğerleri gibi her yönden ele alarak yapılabilirliği konusunda masaya yatırdık. Bu proje kendini amorti edecek bir proje. Size söz olsun, işsiz gençlerimizin yanında olacak ve onları iş sahibi yapacağız” ifadelerinde bulundu.

SIRADAKİ HABER
}