HaberlerŞantiye binası fabrika oluyor

Şantiye binası fabrika oluyor

Kavak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Sarıcaoğlu, şantiye binasını fabrikaya dönüştürme kararı aldıklarını belirterek, 'Benim için şantiye değil gençlerimiz önemli' dedi

Şantiye binası fabrika oluyor

Daha fazla gence iş imkanı sağlamak isteyen Kavak Belediyesi, ilçe merkezinde 5 bin metrekare alana kurulu belediye şantiye binasını gençlere istihdam kapısı olsun diyerek tekstil fabrikasına tahsis etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Kavak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Sarıcaoğlu, göreve geldiği 2004 yılından bu yana işsizlikle mücadele ettiğini ve bu sorunu çözmek için girişimcileri ilçeye davet ettiklerini belirtti.

İŞSİZLİĞE KARŞI SAVAŞ BAŞLATTIK

Başkan Sarıcaoğlu, “Yıllar süren bu çalışmaların meyvesini yatırım olarak aldık ve bugün geldiğimiz noktada Organize Sanayi Bölgemizde (OSB) yüzde 100 oranında bir doluluk var. Bölgede kurulu 26 fabrika hem ekonomiye katkı veriyor hem de 600 dolayındaki gencimize iş sağlıyorlar. Bundan sonraki önceliğimiz; Kavak 2. Etap Organize Sanayi Bölgesini hayata geçirerek, bölgedeki işsizlik oranını sıfıra indirmek. Yeni OSB için 500 dönümlük bir alan üzerinde çalışmalara devam ediyoruz. Üreten ve istihdam sağlayan yatırımcının her zaman yanındayız. Kavak’ta göreve geldiğimizde ilk olarak işsizliğe karşı savaş başlattık. Şu an 2. Etap OSB için çalışmalar devam ediyor ve en kısa sürede de tamamlanacak. Ama bu süreçte de yatırımların sürmesi ve daha çok insanımıza iş imkanı sağlamak amacıyla 19 Mayıs Mahallemizdeki belediye şantiye binamızı bir tekstil firmamıza tahsis ettik. Bizim için önemli olan gençlerimize iş ve aş imkânı sağlamak. Alınan bu karar ile 250-300 insanımız daha işe ve ekmeğe kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}