HaberlerBaşkan Zihni Şahin: 'Ticaret canlanacak'

Başkan Zihni Şahin: 'Ticaret canlanacak'

Adnan Menderes Bulvarı esnafıyla bir araya gelen Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, 'Sahillerimiz 12 ay boyunca etkinliklerle şenlenecek, ticaret artacak' dedi

Başkan Zihni Şahin: 'Ticaret canlanacak'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ve MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ile birlikte Adnan Menderes Bulvarı'nda faaliyet gösteren esnafla bir araya geldi. Yalı Kafe'deki buluşmada Başkan Şahin, esnafın sorunlarını dinledi ve sorularına cevap verdi.

12 AY BOYUNCA ETKİNLİK

İlk olarak projelerini anlatan Şahin, 31 Mart seçimlerinde destek istedi. Atakum sahillerinin sadece Samsun'un değil Karadeniz'in gözbebeği olduğunu belirten Başkan Şahin, "Sahillerimizde yıl boyunca düzenlenecek aktiviteler, Atakum'un adını duyurmakla kalmayacak siz esnafımıza ekonomik canlılık da yaşatacak. Yıl boyunca sahildeki büyük turizm potansiyelini sürekli canlı tutacağız" şeklinde konuştu.

AKADEMİK İŞ BİRLİĞİ

Atakum'u 5 yıl içerisinde Samsun turizminin lokomotifi ve yerel kalkınma ile yerel istihdamın öncüsü yapmakta kararlı olduklarını söyleyen Başkan Şahin, "Turizme yönelik her türlü ticari faaliyete destek ve teşvik verilecek. Turizm tesislerinin geliştirilmesi ve yenilerinin ilçeye kazandırılması için başta OMÜ Turizm Fakültesi olmak üzere diğer yüksekokullarla da iş birliğine gidilecek" diye konuştu.

AYRI BİR ÖNEM TAŞIYOR

Başkan Şahin, projeleri arasında yer alan 'Küçük Sanayi Sitesi'ne de değinerek, "Başta siz değerli esnafımız olmak üzere Atakumluların araç tamir, bakım ve onarımları için Canik ve Kirazlık bölgelerindeki sanayi sitelerine gitmelerini önleyecek Küçük Sanayi Sitesi'ni hayata geçireceğiz. Bu sanayi sitesi ayrıca istihdam imkanı oluşturması açısından da ayrı bir önem taşıyacak" dedi.

SIRADAKİ HABER
}