HaberlerBu yöntem zayıflamaya yardımcı oluyor!

Bu yöntem zayıflamaya yardımcı oluyor!

Hızlı ve etkili bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bu ipuçları hayat kurtarıyor. Bu ipuçları kilo verme açısından size yardımcı olacak. İşte kilo vermenizi sağlayacak önemli ipuçları...

Bu yöntem zayıflamaya yardımcı oluyor!

BİR HAFTA BOYUNCA NE YEDİĞİNİZİ YAZIN

Araştırmalar, yiyecek günlükleri tutan insanların tutmayanlara göre yüzde 15 daha az yemek yediğini ortaya çıkardı. Yediklerinizi kaydetmek, kilo vermeniz için son derece etkili bir yol sevgili okur. Gün içinde neler yediğinizi görmek, sizi bir sonraki öğüne psikolojik olarak hazırlar.

SUYA ODAKLANIN

İlla aromalı bir şeyler içmek istiyorsanız bunun için kahvaltıda taze sıkılmış portakal suyundan faydalanın, ancak 1 bardak ile sınırlı kalmayı bilmelisiniz. Günün geri kalanında bolca su tüketmeye özen gösterin. Düzenli olarak içilen su, açlık hissini bastıracaktır ve kalori alımınızı azaltacaktır.

ÜÇ LOKMA DAHA AZ YİYİN

Her öğünde 3 lokma daha az yemek yemeye özen gösterin. 3 lokma az dursa da aslında bu kalori oranını yıl ile çarptığımızda bolca kalori kazancı etmiş olacaksınız. Böylelikle çoğu insanın yılda aldığı 2,3 kilo size yanaşmayacak.

ACIKTIĞINIZDA MUZ, ELMA VEYA NANE KOKUSU ALIN

Chicago'daki Koku, Tat Tedavi ve Araştırma Vakfı'nın nörolojik direktörü MD'den Alan R. Hirsch bu yöntemi 3 bin gönüllüyle denedi. Araştırmaya katılanlar her bir acıkmada bu ürünlerden birini kokladı ve katılımcılar, beslenmelerine de dikkat ederek yılda yaklaşık 10 kilogram kaybettiler.

AKŞAM YEMEĞİNİZİ MAVİ TABAKLARDA SERVİS EDİN

Mavi renk, iştah kesici işlev görür. Öyleyse mavi tabaklarda yemeğinizi servis edebilir, masanıza mavi masa örtüsü serebilirsiniz. Buna karşılık yemek alanlarınızda kırmızı, sarı ve turuncudan kaçının. Araştırmalar bu renklerin yemek yemeye teşvik ettiklerini söylüyor.

EN AZ 2 SAATTE BİR 5 DAKİKA YÜRÜYÜN

Bütün gün masa başında mı kaldın? Her iki saatte bir beş dakikalık bir tempolu yürüyüş, günün sonunda 20 dakikalık ekstra bir yürüyüşe katlanacaktır. Böylelikle günlük hareketinizin bir kısmını daha ofisteyken gerçekleştirmiş olacaksınız.

Kaynak: Sabah

SIRADAKİ HABER
}