HaberlerSamsun HaberleriSamsun'daki Rasim Sabah cinayetinde polisin cezası belli oldu

Samsun'daki Rasim Sabah cinayetinde polisin cezası belli oldu - Samsun Haberleri

Samsun'da otomobil park etme tartışması nedeniyle Rasim Sabah'ı öldüren, birini de yaralayan polis memurunun davası sonuçlandı. Tutuklu polis aileye başsağlığı diledi.

Samsun'daki Rasim Sabah cinayetinde polisin cezası belli oldu

Samsun'un İlkadım ilçesi Saathane Meydanı'nda geçtiğimiz yıl temmuz ayında meydana gelen park cinayetinde, iddiaya göre, dükkanın önüne aracını park eden 42 yaşındaki 3 çocuk babası polis memuru Adem Y. ile 34 yaşındaki Rasim Sabah ve Fatih Ç. arasında kavga çıktı. Kavga sırasında polis memuru Adem Y. beylik tabancası ile Rasim Sabah ve Fatih Ç.'yi yaraladı. Yaralılardan Rasim Sabah, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.   Cinayet sonrası Adem Y. çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden duruşmaya, tutuklu sanık Adem Y., eşi A.Y., Rasim Sabah'ın yakınları katıldı. Mahkeme heyetine son sözlerini söyleyen tutuklu polis memuru Adem Y., daha önceki ifadelerini tekrarlayarak,  "Böyle olmasını istemezdim. Bu olaydan dolayı bende mağdur oldum. Aileye başsağlığı diliyorum" dedi.

Mahkeme heyeti, Adem Y.yi, tahrik altında kasten adam öldürme sucundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Fatih Ç.'ye ise darptan 1 yıl 11 ay hapis cezası verildi. 

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}