HaberlerSamsun HaberleriCumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'a geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'a geliyor - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak, 19 Mayıs 1919 kutlamaları kapsamında Türkiye'nin 81 ilinden topraklarıyla birlikte gelen öğrencilerin dikeceği fidanlarla 100. Yıl Kurtuluş Ormanı oluşturulacağını söyledi. Vali Kaymak, ''Ümit ediyoruz ki, 19 Mayıs günü net olmamakla birlikte Cumhurbaşkanımız ilimizde olacak'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'a geliyor

Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi ve Samsun Orman İşletme Müdürüğünün eşgüdümünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile birçok sivil toplum kuruluşu katkısıyla 21 Mart 2019 tarihinde Samsun'da gerçekleşecek '100. Yıl Kurtuluş Ormanı' tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Samsun Orman İşletme Müdürlüğünde yapılan toplantıya, Samsun Valisi Osman Kaymak, Amasya Orman İşletme Bölge Müdür Vekili Oktay Ayatay, Samsun Orman İşletme Müdür Celal Kanbur, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu katıldı.

TÜRKİYE HARİTASI ORMAN

19 Mayıs 1919'un 100. yılı için Samsun'da yoğun bir program hazırladıklarını ve geleceğe iz bırakmak için çalıştıklarını söyleyen Vali Kaymak, "21 Mart tarihinde kutlanacak Orman Haftası'nda Atakum ilçesi Büyükoyumca Mahallesi'nde bulunan ve Samsun Orman İşletme Müdürlüğüne ait toplam 20 hektarlık bir alanda 19 bin 19 fidandan oluşan '100. Yıl Kurtuluş Ormanı' kurulacak. 81 ilimimizin ayrı ayrı koordinatlarının belirlendiği alanda, 81 ilimizden ikişer öğrencimiz illerinden getirdiği topraklarla Türkiye haritası forumunda oluşturulmuş alana fidanlarımızı dikeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, 2 Mart 2019'da şehrimizi teşrifleri anısına 100 fidan dikerek başlattığımız projeyle, Samsun'un 100. yıl coşkusunu ortak dilimiz doğa ile bütünleşerek yaşayacağız" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA KATILACAK

100. yıl etkinliklerinin Cumhurbaşkanlığı himayesinde olmasının önemine değinen Vali Osman Kaymak, "Bu bizim için çok kıymetli. Ümit ediyoruz ki, 19 Mayıs günü net olmamakla birlikte Cumhurbaşkanımız ilimizde olacak. Geniş katılımlı etkinlikler gerçekleştireceğiz. 2023 yılında da Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlanacak. O yıla kadar da etkinlikler devam edecek. Amacımız; 19 Mayıs coşkusunu devam ettirmek, Kurtuluş Savaşı'nın manasını gençliğe aktarmak ve Samsun'un turizmine katkı sunmak. Güçlü Samsun, güçlü Türkiye diyoruz" ifadelerini kullandı.


Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}