HaberlerKemal Zeybek: 'Sorunlara rağmen özveriyle çalışıyorlar'

Kemal Zeybek: 'Sorunlara rağmen özveriyle çalışıyorlar'

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'Hekimler ve sağlık çalışanları, hasta olan bireylerin sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yapıyor. Sorunlara rağmen özveriyle çalışıyorlar' dedi

Kemal Zeybek: 'Sorunlara rağmen özveriyle çalışıyorlar'

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Zeybek, hekimlerin, insanların sağlığı için büyük bir özveriyle çalıştığını ifade etti.

HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Milletvekili Zeybek, “17 yıldır iktidarda bulunanlar, sağlıkta dönüşüm adı altında hastaneleri, ticaret hane, hastayı da bir müşteri gören anlayışla yönetmektedirler. İnsan sağlığı her şeyden önemlidir. Hasta olan her bireyin sağlığına kavuşması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. İnsanların hasta olmadan önce koruyucu sağlık hizmetleri ile hasta olmalarının önlenmesi için gereken tedbirler zamanında alınmalıdır. Hekim, hastasının şifa bulması için gerekenleri yaparken bir yandan da tıpta ve teknolojideki gelişmeleri de takip etmek zorundadır. Ticarileşen sağlık anlayışı ile performans ölçütlerinin konmuş olması da hekimler için ayrı bir sorun olmaktadır. Nitelikli muayene ve teşhis mi? Sayısal performans mı? İkilemi arasında hekimlerimiz çalışmaktadırlar. Daha çok hastaya nitelikli hizmet sunarken, bazen hekimlerimiz ve sağlık çalışanları saldırıya uğruyor, hayatını kaybediyor. Tüm bu zor koşullarda hastasına sağlık hizmeti sunan hekimlerimizin, 14 Mart Tıp Bayramını içten dileklerimle kutlarken, tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti nefretle kınıyor ve son bulmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}