HaberlerÇalıkuşu sahneleniyor

Çalıkuşu sahneleniyor

Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz romanı 'Çalıkuşu', Merih Bahar Çimenciler'in koreografisiyle, SAMDOB sahnesinde hayat buluyor

Çalıkuşu sahneleniyor

 

Biletleri satışa açıldığı gün tükenen, Türk Sanat Müziği eserlerinden seçmelerin yer aldığı, dönemin ruhunu izleyenlerin içine işleyen “Çalıkuşu” balesi, Devlet Sanatçısı Merih Bahar Çimenciler’in koreografisiyle Samsun Devlet Opera ve Balesinde (SAMDOB) 16 Mart 2019 Cumartesi akşamı saat 20.00'de sahneleniyor.

DÖNEMİN RUHUNU YANSITACAK

SAMDOB, sanatseverlerin bale eserlerinde duymaya alışkın olduğu Klasik Batı Müziği yerine, Türk Sanat Müziği eşlikli “Çalıkuşu” balesiyle, seyirciye kendini daha yakın hissedeceği bir atmosfer yaşatıyor. Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Orkestrası sanatçılarından oluşan ekip ile dönemin ruhu kanun, bendir, ud ve ney gibi Türk Sanat Müziğinin eşsiz enstrümanlarıyla sahnede tekrar yaşatılıyor. Kostüm ve dekor tasarımlarının 1920-1930 yıllarına uygun olarak Alexandre Vassiliev tarafından yapıldığı eserin müzik düzenlemeleri Erkan Yüksel’e, ışık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz’a ait.

SIRADAKİ HABER
}