HaberlerKırşehir HaberleriKırşehir'li yazar Tolga Akpınar, KAEÜ'sinde konferans verdi

Kırşehir'li yazar Tolga Akpınar, KAEÜ'sinde konferans verdi - Kırşehir Haberleri

Roman, hikaye ve deneme yazıları bulunan Kırşehirli Edebiyatçı Yazar Tolga Akpınar, Ahi Evran Üniversitesinde konferans verdi.

Kırşehir'li yazar Tolga Akpınar, KAEÜ'sinde konferans verdi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği öğrencileri tarafından organize edilen 'Tolga Akpınar'la Yazarlığa Giden Yol' adlı konferansa katılan Akpınar, yeni kitabı 'Deva'nın oluşum hikayesini anlattı.

Kitapta oluşturduğu karakterlerle toplumsal mesajlar verdiğini anlatan Akpınar, 'Birçok karakterle birçok mesaj veren bir roman Deva. Üniversite sınavına hazırlık sürecinde Anne ve Babası boşanma aşamasına gelen, bu yüzden geçirdiği travma sonrası epilepsi teşhisi konulan, bürokrat Kudret Selçuk ve vergi müfettişi Songül Selçuk'un tek çocuğu Deva'nın bir psikiyatrla yollarının kesişmesini ve daha sonra hayatındaki değişikleri anlattığım roman Deva, ilgi görüyor.'dedi.

Yazarlık yolunda ilerleyen öğrencilere deneyimlerini de aktaran Akpınar'ın kitabı Deva'nın olay örgüsü Ankara ve Kırşehir'de geçiyor. Kitapta; bozkır kültürü ustalıkla işlenirken, aile içi şiddet, özgürlüğe vurulan pranga ve kişinin iradesine, fikrine saygı duymamanın dönüşü olmayan acılara sebep olduğu söylenmek için geç kalınmış cümlelerin bir anlam ifade etmediği, sevginin aslında en hüzünlü anımızda keşfedildiği gibi kavramları anlatan romanda, aile içi şiddetin yanı sıra, alkolün zararlarına da farklı bir pencereden bakılıyor.

Üniversite öğrencilerin konferans sonunda sorularını da cevaplayan Akpınar, Doç. Dr. Ayfer Şahin ve Dr. Öğr. Gör. Maksut Yiğitbaş tarafından da katılım plaketi ile ödüllendirildi.EN ÇOK OKUNANLAR

'Başkan İsmail Uyanık'tan ince mesaj

1 'Başkan İsmail Uyanık'tan ince mesaj

Yüksel Yıldırım: 'Daha ne yapalım!'

2 Yüksel Yıldırım: 'Daha ne yapalım!'

Samsun'da korkunç kaza! 1 ölü

3 Samsun'da korkunç kaza! 1 ölü

Protokolde büyük sevinç

4 Protokolde büyük sevinç

Samsunspor-Bayrampaşa maçının geniş özeti

5 Samsunspor-Bayrampaşa maçının geniş özeti

Silahlı kavga: 1 Ölü

6 Silahlı kavga: 1 Ölü

Samsun'da cinsel içerikli kaçak ürünler ele geçirildi

7 Samsun'da cinsel içerikli kaçak ürünler ele geçirildi

Şampiyonluk golü gibi

8 Şampiyonluk golü gibi

10'un adı Bahattin

9 10'un adı Bahattin

Yatan kalkmadı

10 Yatan kalkmadı


SIRADAKİ HABER
}