HaberlerTrabzon HaberleriŞırnak-Barcelona-Trabzon hattında hayallerinin peşinden koşuyor

Şırnak-Barcelona-Trabzon hattında hayallerinin peşinden koşuyor - Trabzon Haberleri

Geçen yıl Uluslararası Yetenek Avcısı Futbol Akademisi (UYAFA), Şırnak'ta yaptığı seçmelerin ardından oluşturulan Şırnak takımı, İspanya'nın Barcelona kentinde gerçekleştirilen Costa Brava Futbol Turnuvası'nda şampiyon oldu. O turnuvada gol kralı olan Şırnaklı Ekrem, şimdi Trabzonspor alt yapısında hedeflerinin peşinde koşmaya hazırlanıyor.

Şırnak-Barcelona-Trabzon hattında hayallerinin peşinden koşuyor

Trabzonspor'un daveti üzerine, Şırnak Valiliği'nin görevlendirmesiyle Şırnak Şenoba Beldesi Orgeneral Edip Başer Ortaokul öğrencisi olan Ekrem Yarar'ı Trabzon'a getiren Şırnak Ortabağ İmam Hatip Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ercüment Açıcı, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk'ü ziyaret etti.
Trabzonlu olan öğretmen Açıcı, 'Barcelona'da şampiyon olan takımda çok yetenekli sporcular var. Trabzonspor'da alt yapıya önem veren büyük bir kulüp. Ekrem 10 gün boyunca bordo-mavili takımın alt yapısında antrenmanlara çıkacak. Beğenilmesi halinde hayatını burada sürdürecek' dedi.
Ercüment Açıcı, Şırnaklı çocuklardan oluşan şampiyon takımın mayıs ayında Trabzon'a gelerek burada yapılacak olan 4'lü turnuvaya katılacağını hatırlatırken, İl Müdürü Birdal Öztürk, 'Ekrem gibi binlerce yetenekli çocuk belki de imkansızlıktan dolayı keşfedilemiyor. Bu açıdan Erkem Yara'nın örnek teşkil edecek, o çocuklara rol model olacak. Ona her türlü desteği vereceğiz' diye konuştu.
Trabzonspor, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Trabzon Spor Lisesinin ile desteğiyle çalışmalarını sürdüren ve 6 kardeşi olan Ekrem Yara da, 'Buradaki sahalar, tesisler çok güzel. Hedefim burada kalıp iyi bir futbolcu olmak. Ben santrfor oynuyorum, her iyi ayağımı da iyi kullanıyorum. Hava toplarında kendime çok güvenirim' şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ'lü profesörden ürküten açıklama!

1 OMÜ'lü profesörden ürküten açıklama!

Samsunspor'da değişiklik kapıda

2 Samsunspor'da değişiklik kapıda

Başından vurulan liseli genç kız hayatını kaybetti

3 Başından vurulan liseli genç kız hayatını kaybetti

Karadeniz'e şehit ateşi düştü

4 Karadeniz'e şehit ateşi düştü

Liglere seçim arası

5 Liglere seçim arası

Samsunspor'da şifre erken gol

6 Samsunspor'da şifre erken gol

Samsun'da kazada ölen kadının kimliği 2 gün sonra tespit edildi

7 Samsun'da kazada ölen kadının kimliği 2 gün sonra tespit edildi

Samsun'da evde patlama: 2 yaralı

8 Samsun'da evde patlama: 2 yaralı

Samsun'da serbest kalan genç savcının itirazıyla tutuklandı

9 Samsun'da serbest kalan genç savcının itirazıyla tutuklandı

Yüksel Yıldırım: 'Şampiyonluğun ayak sesleri'

10 Yüksel Yıldırım: 'Şampiyonluğun ayak sesleri'


SIRADAKİ HABER
}