HaberlerSamsun HaberleriBakan Kasapoğlu Samsun'da: 'İslamın nurunu hiçbir güç söndüremez'

Bakan Kasapoğlu Samsun'da: 'İslamın nurunu hiçbir güç söndüremez' - Samsun Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Samsun'da yaptığı açıklamada Yeni Zelanda'da yaşanan cami saldırısına tepki göstererek, 'İslamın nurunu hiçbir güç hiçbir zaman söndüremez' dedi.

Bakan Kasapoğlu Samsun'da: 'İslamın nurunu hiçbir güç söndüremez'

Bir dizi programlara katılmak üzereSamsun'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yeni Zelanda'da gerçekleştirilen cami saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kasapoğlu, Samsun'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda'da canice, alçakça bir saldırı sonucu 50'ye yakın kişinin şehit olduğunu söyledi.

LANETLİYORUM

'Bu cinayet ötesinde katliamı şiddetle kınıyorum' diyen Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 'Buna vesile olan, bunu yapanları lanetliyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte dünyanın bu nefret ve ayrılıkçı yaklaşımlara, İslamı korku şeklinde gösteren bu tür yaklaşımlara biz olma zamanı geldiğini düşünüyorum. Dünyanın sadece kınama konumundan, artık aksiyon konumuna geçmesine gerektiğine inanıyorum. İslamın nurunu hiçbir güç hiçbir zaman söndüremez. Bunu da özellikle belirtmek istiyorum' diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}