HaberlerSamsun Fen Bilimleri Okulları'nda duygu dolu anma

Samsun Fen Bilimleri Okulları'nda duygu dolu anma

Samsun Fen Bilimleri Okulları'nın düzenlediği 18 Mart Çanakkale Zaferi'ni anma gecesinde duygu dolu anlar yaşandı

Samsun Fen Bilimleri Okulları'nda duygu dolu anma

Samsun Fen Bilimleri Okulları tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni anma gecesi düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu gecede öğretmenler ve öğrenciler, yaptıkları sunumlarla ve okudukları şiirlerle katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Çanakkale’de yaşanan deniz ve kara savaşları esnasında yaşanan dramlar ve sergilenen kahramanlıklar belirli bir sıra ile video ve öykülerle anlatıldı. ‘Çanakkale Geçilmez’ vurgusunun yapıldığı programda öğrenci ve öğretmenler Çanakkale temalı türküler seslendirdi.

rrr

ŞEHİTLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Gecenin sonunda konuşma yapan programı hazırlayan okul kurucularında Haluk Torun, “Çanakkale’de rütbelerin, makamların, kimliklerin bir önemi yoktu. Bu savaşta ülkemizin her yerinden belki de her köyünden biri; anası, yavuklusu kadar kutsal saydığı vatan toprağı için ölüme koşmuştu. Onların burada soludukları hava değil vatan sevgisiydi; içtikleri su değil şahadet şerbetiydi; taşıdıkları ruh Çanakkale ruhuydu. Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kocatepe’de Kurtuluş Savaşı’nda zaferi yaratan bu ruhtu; Gabar’da, Cudi’de, Afrin’de gözünü kırpmadan kurşunlara göğsünü geren bu ruhtu. 15 Temmuz’da hainlere karşı duran bu ruhtu; İzmir’de teröristlere tek başına direnen Fethi Sekin bu ruhtu; Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti ve onun değerlerini yaşatmak için ant içen bu ruhtu; aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

ZEYTİN FİDANI DAĞITILDI

Programı gözyaşları içinde izleyen katılımcılara, üzerinde Çanakkale’de şehit olan subay ve askerlerin isimlerinin yazılı olduğu birer zeytin fidanı dağıtıldı. Haluk Torun, “Bu fidanları yaşattığımız sürece Çanakkale ruhu da yaşayacaktır” ifadelerini kullandı.

Yasir BABA

SIRADAKİ HABER
}