HaberlerBasının güncel sorunları tartışıldı

Basının güncel sorunları tartışıldı

Haber Medya Haber Müdürü Onur Nurdemir, OMÜ İletişim Fakültesi'nde eğitim gören gazeteci adaylarıyla bir araya geldi

Basının güncel sorunları tartışıldı

Haber Medya Haber Müdürü Onur Nurdemir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde “Basının Güncel Sorunları” dersine konuk olarak eğitim gören gazeteci adaylarıyla bir araya geldi. Sinema Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğine Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Beste Nigar Erdem, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KAMPÜSTE HEYECAN VAR

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde eğitim görmenin gurur verici olduğunu belirten Onur Nurdemir, "Diğer birkaç üniversitede daha buna benzer etkinliklerde görev aldım. Bu nedenle şunu söyleyebilirim ki, özellikle İletişim Fakülteleri'nin bulunduğu kampüslerdeki atmosfer ve heyecan çok önemli. Bu kampüste ve fakültede bu heyecanı yakalamanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

HABER MEDYA HEPİMİZİN

Uygulama alanında başarılı olmak isteyen öğrencileri Haber Medya Grubu bünyesini ziyarete davet eden Nurdemir, "Haber Gazetesi Türkiye'nin 3. büyük bölgesel gazetesi. Bu anlamda imkânlarımız ve kapılarımız daima gözlerinde ışık olan insanlara açık olacaktır. Sizlerin arasında da bu ışığı ve heyecanı taşıyan gazeteci adaylarını aramızda görmekten keyif alırız" ifadelerini kullandı.

UYGULAMA BİRİMLERİ ÖNEMLİ

Etkinlikte söz alan Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu da OMÜ İletişim Fakültesi'nin henüz yeni bir fakülte olduğunu belirterek, "Özellikle hocalarımızın taşın altına elini koyması ile uygulama birimlerimiz kısa sürede faaliyete geçti. Bu noktada fakültemiz bünyesinde bulunan öğrenciler uygulama yapabilme fırsatı buldu. Yeni bir iletişim fakültesinin uygulama birimlerini bu kadar kısa bir zaman diliminde hayata geçirmesi oldukça önemli bir başarıdır. Öğrencilerimizin mesleğe atılma konusunda imkân bulduklarında buradan mezun olmanın avantajlarından faydalanacaklar. Aynı zamanda öğrencilerimizin fakültenin imkânları dışında Samsun medyasının kurumsal ve güçlü yapısını da iyi değerlendirmelidir" şeklinde konuştu.

İLK ÜRÜNÜMÜZ GENÇ İFADE

İletişim Fakülteleri'nde teorik derslerin uygulama alanı bulmasının önemli olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Beste Nigar Erdem ise "Öğrencilerimizle beraber uygulama alanları oluşturma çabamızı büyük bir arzu ile yerine getirmeye gayret ediyoruz. Burada eğitim gören öğrencileri teorik eğitimin yanında uygulama ile buluşturmayı hedef edindiğimiz bu yolda Genç İfade gazetesi için oluşturduğumuz Haber Merkezi bir ilk oldu ve devamı geldikçe mutlu oluyoruz. İlk ürünümüz de Genç İfade gazetesi oldu." ifadelerini kullandı.

Sohbet havasında devam eden etkinlikte Nurdemir, öğrencilerin sorularını yanıtladı ve deneyimlerini paylaşarak öğrencilere önerilerde bulundu. Etkinliğin sonunda Nurdemir’e teşekkür belgesinin yanı sıra Genç İfade gazetesi ile OMÜ Bülten dergisi de hediye edildi. Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Emre PANK

SIRADAKİ HABER
}