HaberlerSamsun HaberleriMustafa Demir, 'Gençlerin ağabeyi olacağım'

Mustafa Demir, 'Gençlerin ağabeyi olacağım' - Samsun Haberleri

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 'Gençleri anlayan, dinleyen bir başkan, aynı zamanda gençlerin bir büyüğü ve ağabeyleri olmaya kararlıyım' diye konuştu' dedi

Mustafa Demir, 'Gençlerin ağabeyi olacağım'

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, "Gençlerle Demokrasi Buluşması" programında gençlerin sorularını cevapladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu'ndaki buluşmaya bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için Samsun'da bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı.

İMKAN SAĞLANACAK

Bakan Kasapoğlu, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ile birlikte gençlere verilen önemi birlikte anlattı. Programda söz gençlere verilerek soruları tek tek cevaplandırıldı. Gençlerin en iyi eğitimi alması, kendini yetiştirmesi, sosyal, kültürel, spor alanlarında başarılar elde etmesi yönünde her türlü imkanın sağlanacağını belirten AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, AK Parti iktidarının gençlere yönelik projeleri, oluşturulan imkanlar, yönetime katılmalarının sağlanması gibi birçok uygulamanın verilen değerin bir göstergesi olduğunu söyledi.

GENÇLER ÖNCELİK

Cumhur İttifakı adayı olarak gençlerin birinci öncelikleri arasında olduğunu belirten Demir, "Şu an oluşturulan gençlik, spor merkezleri, sosyal alanlar, eğitim, gelişim merkezleri gibi birçok tesis gençlerimiz için hizmette. Onların bir yandan en iyi eğitimi almalarını sağlamak, bir yandan da spordan, sanattan, sosyal etkinliklerden geri kalmamaları, kendilerini geliştirmeleri için her türlü olanak şehrimizde mevcut. Üzerine yenilerinin eklenmesi, her bir gencimize ulaşılması, her türlü imkandan faydalanması bizim için vazgeçilmez. Gençlerimizi öteleyen değil, kucaklayan, dinleyen, onları anlayan, katkı veren bir kent yönetimin tarzını benimsiyoruz. Umut dolu gençlerimiz bizim geleceğimiz, yönetime talip olan, devralacakları bayrağı en üst seviyelere taşıyacak teminatlarımız. Anneler babalar olarak çocuklarımız için en iyisini istiyoruz. Kent yönetimine talip olan biz siyasilerde bu düşünceden farklı olmamız mümkün değil." dedi.

MUTLULUĞA KOŞAN GENÇLER

Dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini, gençlerin algısının başka yöne kayması, hayatın içinde kaybolması, iyi bir eğitim almaması, kötü alışkanlıklara yönelmesi gibi birçok tehditle karşı karşıya olduğunu ifade eden Demir, "Biz gençlerimizi seviyor, onların her zaman iyi olmalarını, üzülmemelerini, geleceğe sağlam adımlarla ilerlemelerini istiyoruz. Gençlerimizin karşısına duvar ören değil, onları anlayan, ilgilenen, yardım eden, hayatlarını kolaylaştıran, mutlu, donanımlı bireyler olmalarını istiyoruz. Bunun için de elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Samsun'da onlarca spor tesisi yapıldı. Kimler için? Gençlerimiz, çocuklarımız, halkımız için. Binlerce öğrencimiz, belediyeler bünyesindeki kurslara, etkinliklere katılıyor ve birçok başarılar elde ediyor. İki üniversitesi bulunan bir şehiriz. Biz gençlerimizi kaybetmek değil, kazanmak istiyoruz. Bir gencimizin başına kötü bir şey geldiğinde yüreğimiz yanıyor, içimiz sızlıyor. Hayatın acı yönüne sürüklenen değil, mutluluğa koşan gençler görmek istiyoruz. Özellikle son yıllarda sanal tehdit gençlerimizin başında. Zaman çok değerli bir kavram bir daha geri de gelmiyor. Çocuklarımızın sosyal aktiviteler, eğitim çalışmaları ile yaşamlarına değer katmayı amaçlıyoruz. Eğitim hayatlarının ardından üretime, iş hayatına katılmaları noktasında ise kentimizde birçok istihdam projesi ile önlerini açacağız. Cumhur İttifakı adayı olarak gençleri anlayan, dinleyen bir başkan, aynı zamanda gençlerin bir büyüğü ve ağabeyleri olmaya kararlıyım" diye konuştu.

 

 

SIRADAKİ HABER
}