HaberlerBakan Kasapoğlu: 'Samsun'a yatırımlar devam edecek'

Bakan Kasapoğlu: 'Samsun'a yatırımlar devam edecek'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Samsun'da gerçekleşen Of ve Çaykaralılar buluşmasında, 'Milli Mücadele'nin sembol şehri Samsun'da 31 Mart'tan sonra da yatırımlara devam edeceğiz. Ancak bu sürecin çok başarılı geçmesi gerekiyor' dedi.

Bakan Kasapoğlu: 'Samsun'a yatırımlar devam edecek'

Of-Çaykara Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İlkadım Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde dayanışma gecesi gerçekleştirildi.

Birlik ve beraberliğin en üst seviyede yaşandığı geceye Samsun'da çalışmalarını yürüten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere, Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Ahmet Bahadır, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hacı Ahmet Ölmez ve Ahmet Şenocak, Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt, Yeşilyurt Grup Yönetim Kurulu Başkan ve yönetim kurulu üyeleri Hikmet Yeşilyurt, Necdet Yeşilyurt, Fikret Yeşilyurt, iş adamları, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GÜCÜMÜZ DAYANIŞMA

Yemeğin ardından ilk olarak konuşan Of-Çaykara Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Nuri Sarı, protokol üyelerini tek tek selamdı. Sarı, "Bir toplumu oluşturan bireylerin her konuda birbirlerine yardımcı olması gerekir. Toplumların gücü dayanışma ile belirlenir. Yardımlaşma ve dayanışma Türk toplumunun en köklü geleneklerinden biri. Sosyal yardımlaşmanın en üst düzeyde olduğu toplumlar barış içinde yaşar. Buraya gelerek birlikteliğimize destek veren saygıdeğer protokolümüze ve üyelerimize teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

TERÖRÜ LANETLEDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise Yeni Zelanda'da yaşanan terör olayını lanetleyerek, "Yeni Zelanda'daki üzücü hadise nedeniyle şehit olan tüm kardeşlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine sabır diliyorum. Tüm dünyayı ayrılıkçı, İslam karşıtı yaklaşımlarından vazgeçmeleri konusunda göreve davet ediyorum. Hiçbir güç İslam'ın aydınlatıcı ruhunu söndüremeyecek. Milli Mücadele'nin sembol şehri Samsun'da 31 Mart'tan sonra da yatırımlara devam edeceğiz. Ancak bu sürecin çok başarılı geçmesi gerekiyor. Sizlerin yabancısı değilim. Arkadaşlarım arasında Of ve Çaykaralı çok var. Cemal amcanın daveti üzerine geldim. Sizlerle bir arada olmaktan çok mutlu oldum" şeklinde konuştu.

SİZLERİN YÜZ AKIYIZ

Geceye ev sahipliği yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok da, Çaykara kökenli olduğunu hatırlatarak, "Samsunumuza ciddi bir katma değer üreten bu heyetle bir arada olmaktan dolayı da son derece mutluyum. Samsun'da sizlerin yüz akıyız, başınızı önünüze eğdirecek hiçbir şey yapmadık. Göğsünüzü gere gere hemşehriniz Erdoğan Tok'un güzel hizmetler yaptığını söyleyebileceğiniz işlerimiz oldu. Sizleri hakkıyla temsil ettim, desteğinizi esirgememenizi rica ediyorum. 255 trilyon liralık yatırım yaptık. Kadınımıza, gencimize yatırım yaptık. 1983 yılında Samsun'a geldiğimde bu dernek yine vardı. O zamanlar üniversite okuyan gençlere burs veriliyordu, hala veriliyor. Gelenek ve göreneklerimizin yaşatılması ile memleketimizin unutturulmaması adına bu dernek önemli bir görev yapıyor. İlkadım Belediyesi olarak her STK'nın madden ve manen yanındayız" sözlerini kaydetti.

HORON FIRTINASI

Konuşmaların ardından Trabzon yöresine ait halk oyunu olan bıçak oyunu sergilendi. Yöreye ait müziklerle coşan katılımcılar horonla kurtlarını döktü. Horonun ardından ise son dönemde yazdığı Karadeniz şarkılarıyla popülaritesini artıran Ekin Uzunlar sahne aldı ve katılımcılara unutulmaz bir akşam yaşatttı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}