HaberlerDüzce HaberleriDüzceli çocuklar, rengarenk giyeceklerini kendi elleriyle yaptılar

Düzceli çocuklar, rengarenk giyeceklerini kendi elleriyle yaptılar - Düzce Haberleri

DÜZCE(İHA) – Düzce'de Belediye Çocuk Kulübü Sanat Kursuna katılan minik öğrenciler, el becerilerini geliştirmek ve üretkenliklerini ortaya çıkarmak adına batik boyama ile kendi giyeceklerini rengarenk hale getirdiler.

Düzceli çocuklar, rengarenk giyeceklerini kendi elleriyle yaptılar

Düzce Belediyesi bünyesinde açılan Çocuk Kulübü, ilde yaşayan çocukların özgüvenlerini geliştirmek amacıyla sanatsal eğitimler düzenliyor. Bu kapsamda düzenlenen sanat kurslarına katılan 7-14 yaş aralığındaki çocuklar, el becerilerini geliştirmek ve üretkenliklerini keşfetmek adına batik boyama işlemi ile kendi giysilerini kendi elleriyle renklendirdiler. Düzenlenen eğitimde çocuklarda özgüven oluştururken anneleriyle keyifli anlar geçirdi. Sanat Atölyesinde düzenlenen anne-çocuk etkinliğini çok seven çocuklar, anneleriyle birlikte batik boyama yaparak mutlu anlar yaşadı. Bir sopaya ilk önce beyaz penyeyi dolayan çocuklar, sonrasında iple bağladıkları penyeleri boya dolu kovaya sokup beklettiler. Bir süre boya içinde duran penyeleri çıkarıp yıkayan çocukların ellerinden birbirinden renkli giyecekler ortaya çıktı.
Çocuk Kulübündeki etkinliğe annesi ile birlikte gelip birlikte vakit geçiren ve el beceresini geliştiren çocuklar, yaparken hiç zorlanmadıklarını, çok eğlendiklerini söylediler. Anne ve çocukların güzel vakit geçirmesine vesile olduklarını ifade eden resim öğretmeni Sultan Özdemiroğlu, 'Çocuklar bugün batik boyama yaptılar. Fakat her derste çocuklar farklı etkinlikler yaparak daha eğlenceli saatler geçiriyorlar. Elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Çocuklara renk kavramlarını öğretiyoruz, ilerleyen süreçlerde ise çocuklar bir heykel yapmakla tanışacaklar. 3 boyutun, 2 boyutun ne olduğunu öğrenecekler' dedi.
Çocuk Kulübüne müracaatın çok yoğun olduğunu belirten Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar de, 'Yoğun ilginin olması bizleri sevindiriyor. Buraya gelen çocuklar veliler hoşça vakit geçiriyorlar. Böyle bir güzel iş çıkarmanın keyfini yaşıyoruz, bir yandan da eksikliklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Anneleri ile birlikte çocukların yapabileceği etkinlikler düzenliyoruz' diye konuştu.
Çocuklar etkinlik sonunda yaptıkları penyeleri keyifle giyeceklerini söylediler.EN ÇOK OKUNANLAR

Başından vurulan liseli genç kız ağır yaralandı

1 Başından vurulan liseli genç kız ağır yaralandı

Motosiklet ikiye bölündü: 2 yaralı

2 Motosiklet ikiye bölündü: 2 yaralı

Devrilen traktörün altında kalarak öldü

3 Devrilen traktörün altında kalarak öldü

Kiraladıkları araçla il il, market market gezip soygun yaptılar

4 Kiraladıkları araçla il il, market market gezip soygun yaptılar

Düzensiz göçmenler Sahil Güvenlik helikopterine yakalandı

5 Düzensiz göçmenler Sahil Güvenlik helikopterine yakalandı

Şişli'de alevler içinde kalan hurda deposu korkuya neden oldu

6 Şişli'de alevler içinde kalan hurda deposu korkuya neden oldu

Başkan Yıldırım: 'Erbaa'yı marka şehir yaptık'

7 Başkan Yıldırım: 'Erbaa'yı marka şehir yaptık'

Polis amirinden insanlık örneği

8 Polis amirinden insanlık örneği

AK Partili Başterzi'ye silahlı saldırı

9 AK Partili Başterzi'ye silahlı saldırı


SIRADAKİ HABER
}