HaberlerSamsunspor Haberleri'En iyisi Samsunspor'un olacak'

'En iyisi Samsunspor'un olacak' - Samsunspor Haberleri

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 'İsmail Uyanık tanıdığım en büyük spor adamlarından biri. Seçimlerden sonra Samsunspor'umuza Türkiye'nin en modern alt yapı ve üst yapı tesisleri yapacağız' dedi

'En iyisi Samsunspor'un olacak'

İSTERLERSE TESİSİ BİZ YAPARIZ

Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın ve Yol-İş 2 Nolu Şube Başkanı İbrahim Uzun tarafından 'Amatör spor kulüpleri temsilcilerine' düzenlenen kahvaltı programına katılan Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, müjdeli haberler verdi. Samsunspor'a Türkiye'nin en iyi tesislerini yapacaklarını dile getiren Mustafa Demir, "İspanya’da Real Madrid ne kadar önemli ise ülkemizde de Samsunspor o kadar önemli. İsmail Uyanık tanıdığım en büyük spor adamlarından biri. Kendisi ile karşılıklı görüştük. Seçimlerden sonra Samsunspor’umuza Türkiye’nin en modern alt yapı ve üst yapı tesisleri yapacağız. Kendilerinin bizden talebi sadece yer. Ama isterlerse de tesisleri de yaparız" dedi.

SÜPER LİGE ÇIKACAK

Samsunspor’un oynadığı ligin önemli olmadığını belirten Mustafa Demir, "Samsunspor’un hangi ligde oynadığı önemli değil. Oynadığı lig takımımızın büyüklüğünü asla tartışmaya açmaz. Samsunspor en kısa zamanda hak ettiği lige yani süper lige zaten çıkacak. Bunda zerre kadar şüphemiz yok. Bizim amacımız Samsunspor’un lokomotifliğinde Samsun’u bir spor kenti yapmak. Futbol başta olmak üzere güreş ve diğer sporları ilçelerimize de yaygınlaştırarak sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunacağız" dedi. Kahvaltı programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ak Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ve çok sayıda amatör spor kulüpleri temsilcileri katıldı.

SAHALAR İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ

ASKF Samsun Başkanı Şener Aydın, "Canik suni çim sahalarımızın olduğu yer Millet Bahçesi projesine dahil edildiği için iki sahamızda kaldırılacak. Biz yılda Samsun’da 4 bin futbol müsabakası oynatıyoruz. Biz Türkiye’de rol model olduk. Yeni sapılacak sahalar için Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Demir’den ve Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin’den destek bekliyoruz. Programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yol İş 2 Nolu Sendika Başkanı İbrahim Uzun, “Spor ve kulüpler partilerin üssüdür. Sendika olarak da biz hiç mağdur edilmedik. Belediye Başkan adaylarımıza bizlerin vefa borcu var.Tekvando camiasınada yıllarca hizmet eden biri olarak hep beraber destek vermemiz lazım. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}