Haberlerİzmir HaberleriTürkiye ile beraber 6 ülkenin gençleri Ödemiş'te buluştu

Türkiye ile beraber 6 ülkenin gençleri Ödemiş'te buluştu - İzmir Haberleri

Macaristan, İtalya, Ukrayna, Arnavutluk, Yunanistan'dan İzmir'in Ödemiş ilçesinde gelen 30 öğrenci, Türkiye'de yaşayan gençlerle beraber Türk kültürü hakkında bilgi edinerek, kendi kültürlerini de paylaşma imkanı buldu.

Türkiye ile beraber 6 ülkenin gençleri Ödemiş'te buluştu

Uluslararası Ceipes Kurumuna üye Eğitim ve Kalkınmanın Yaygınlaştırılması İçin Uluslararası Merkez Derneği, Avrupa Birliği Bakanlığı, Türk Ulusal Ajansı ve Erasmus Plus destekli 'Geleceğini Şekillendir' projesiyle 5 ülkenin gençlerini Ödemiş'te konuk etti. Macaristan, İtalya, Ukrayna, Arnavutluk, Yunanistan olmak üzere 5 ülke ve Türkiye'nin çeşitli illerinden 30 genç, kente geldi. 4-10 Mayıs tarihleri arasındaki gerçekleştirilecek gezide gençler, hem Ödemiş ve Türk kültürü hakkında bilgi edinip, hem de birbirleriyle kendi ülkelerinin kültürlerini paylaşma imkanı buldu. Gençler, proje çalışmalarını ise Kültürpark karşısında yer alan Ödemiş Belediyesi Nikah Salonunda yaptı.
Dernek başkanı ve Kurucuova Mahallesi Muhtarı Tahsin Kırkar, AB destekli bu projenin bir ayağının da Ödemiş'te gerçekleşmesinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, 'Bu projemizi birkaç yıldır sürdürüyoruz. Çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen gençleri, ilçemizde ağırlamaktan gurur duyuyoruz' dedi.

Türkiye ile beraber 6 ülkenin gençleri Ödemiş’te buluştu

SIRADAKİ HABER
}