HaberlerDoğal kaynaklar doğru yönetilmeli

Doğal kaynaklar doğru yönetilmeli

Samsun Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Özcan Çoluk, 'Su azlığı listesinde yer alan ülkemizde doğal kaynaklarımız, doğru bir şekilde yönetilmeli' dedi

Doğal kaynaklar doğru yönetilmeli

Samsun Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Özcan Çoluk, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla basın açıklaması düzenledi. Çoluk, doğal kaynakların doğanın korunmasını ön plana çıkaracak şekilde kullanılması gerektiğini söyledi.

SAĞLIKLI SU HERKESİN HAKKI

Tüm canlıların sağlıklı suya erişiminin en temel hak olduğunu söyleyen Çoluk, "Su hayattır, su geçim kaynağıdır, su stratejiktir, su gelecektir, su kalkınmanın ana unsurudur. Kentimizi yönetecek kişilerden isteğimiz kent planlamasını yaparken doğal kaynaklarımızı, halkımızın çıkarlarını ve geleceğini korumak için; kamu yararını ve yerel kalkınmayı hedefleyen, doğayı zedelemeyecek sağlıklı bir kenti oluşturacak yatırımları desteklemeleri tersi durumlara ise karşı koymalarıdır. Su azlığı listesinde yer alan ülkemizde doğal kaynaklarımız bütüncül, doğanın korunmasını ön plana çıkaran, kamu yararı gözeten bir halde yönetilmeli. Ayrıca her bireyin su tüketimi konusunda gereken hassasiyeti sahiplenmesi ve üzerine düşeni yapması gerekiyor" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}