HaberlerZonguldak HaberleriBAKKA desteğiyle kurulan STEM eğitim laboratuvarı açıldı

BAKKA desteğiyle kurulan STEM eğitim laboratuvarı açıldı - Zonguldak Haberleri

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın 2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen 'Dünya ile rekabet için hayallerin için STEM' projesi kapsamında Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kurulan STEM eğitim laboratuvarı törenle açıldı.

BAKKA desteğiyle kurulan STEM eğitim laboratuvarı açıldı

STEM laboratuvarının açılış törenine; Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, İl Milli Eğitim Müdürü V. Murat Kapıcı, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Memur-Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar, Okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, İl Milli Eğitim Müdürü V. Murat Kapıcı, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar ve Memur-Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar STEM laboratuvarının açılış kurdelesini birlikte keserek öğrencilerin yaptığı robotları yakından incelediler.
STEM laboratuvarının açılış sonrasında bir açıklama yapan BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, şunları söyledi: '2018 yılı Sosyal Kalkınma ve Mali Destek programımız kapsamında Mesleki Teknik Endüstri Meslek Lisemizin projesi başarılı oldu. Yaklaşık 170 bin liralık bir projenin 157 binine biz destek olmuş olduk. Ve bu proje ile STEM eğitim laboratuvarı kuruldu. Aynı zamanda proje ile birlikte 12 katılımcıya sertifikalı eğitim verilecek ve toplamda da 80 öğrenci laboratuvardan faydalanmış olacak. Ajans olarak bu tarz eğitim ve atölye kurulumunu içeren projeleri desteklemekten büyük onur duyuyoruz. Endüstri Meslek Lisemizde bizim başarılı bulduğumuz yararlanicilarimizdandir. Bağlı bulunduğumuz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da mesleki eğitime çok önem veriyor. Hatta bu yılda tema olarak Mesleki Eğitim Yılı olarak belirledi. Önümüzdeki dönemde de insan kaynağını geliştirmeye inşallah devam edeceğiz. Projenin hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

SIRADAKİ HABER
}