HaberlerBaşkan Zihni Şahin: 'Herkesin kazancı artacak'

Başkan Zihni Şahin: 'Herkesin kazancı artacak'

Atakum'da esnaf buluşmalarına devam eden Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, 'Atakum esnafının içi rahat olsun. Başkanlık dönemimizde herkesin kazancı artacak' dedi.

Başkan Zihni Şahin: 'Herkesin kazancı artacak'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti programlarını artırdı. AK Parti İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile birlikte Adnan Menderes Bulvarı'nda esnaf turu yapan Şahin, dün sabah da Atakum esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Cumhur İttifakı meclis üyesi adaylarının da katıldığı Sasa Restoran'daki kahvaltıda da esnafla buluşan Başkan Şahin, özellikle kent merkezi ve kırsalda ekonomiyi canlandıracak projelerini anlattı.

İŞ ARAYANLA İŞ VEREN BULUŞACAK

Atakum'a belediye başkanı seçilmesi halinde yepyeni bir dönemi başlatacağını söyleyen Başkan Zihni Şahin, "Halkımızın söylediğine kulak vereceğim. Esnafımızı, iş insanımızı, çiftçimizi dinleyeceğim. Projelerimiz arasında yer alan mahalle buluşmalarına bu yüzden önem veriyorum. Proje kapsamında mahallelerde yaşanan sorunlara, birlikte ve anında çözüm üretilmesi için vatandaşla başkanın buluşmasına, bir araya gelmesine imkân verecek programlar düzenli olarak gerçekleştirilecek" dedi. Atakum'da 'istihdam' sorununa el atacaklarını belirten Zihni Şahin, "Bunun için Yerinde İstihdam İçin Yetenek Eşleştirme Merkezi'ni kuruyoruz. Atakum'da hem iş arayanların iş bulmasını sağlamak, hem de ilçedeki işletmelerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağına erişimini kolaylaştırmak adına yazılım tabanlı bu merkezi hayata geçireceğiz" diye konuştu.

EKONOMİK KALKINMA

Tarım ve hayvancılığı destekleyeceklerini, çiftçinin ürünlerinin endüstriyel ürün haline getirilmesine katkı sağlayacaklarını, böylece ekonomilerini güçlendireceklerini de açıklayan Başkan Şahin, "Sözleşmeli ürün modeli getirilecek ayrıca Canlı Hayvan Pazarı kurulacak. Köylerimizde üretilen sağlıklı ürünler semt pazarlarında oluşturulacak özel alanlarda hemşerilerimize sunulacak. Mahallelerimizde kademeli olarak kapalı pazar yerleri oluşturulacaktır. Kırsal alandaki ekonomik kalkınma doğal olarak kent merkezine de yansıyacak" ifadelerini kullandı.

ATAKUM SAHİLLERİ DÜNYAYA AÇILACAK

Atakum'un, kilometrelerce uzunluktaki sahilleri ve kumsallarıyla bir deniz şehri olduğuna vurgu yapan Zihin Şahin, "Türkiye'nin her yerinden insanlarımızın, hatta yabancıların bu imkandan yararlanması için sahillerimize düzenli, planlı, güvenli ve huzurlu, ailelerimizin çocuklarıyla birlikte olabileceği kamp alanları kuracağız. Atakum’un ekonomisinin güçlenmesi adına denizi ve yeşili muhafaza eden bir anlayışla 5 yıldızlı oteller başta olmak üzere, tüm turizm yatırımlarına belediye olarak büyük destek vereceğiz" diye konuştu.

ESNAF İÇİN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ

Başkan Zihni Şahin, Küçük Sanayi Sitesi projesine de değinerek, "Artık başta siz esnafımız olmak üzere Atakumluların araç tamir ve bakım ihtiyaçlarını kısa mesafede karşılamaları böylece sağlanmış olacak. Bu proje ayrıca ilçemizde istihdam imkanı da oluşturacak" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}