HaberlerAtakum'a rüzgar ve güneş santrali

Atakum'a rüzgar ve güneş santrali

Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakum'da önümüzdeki 5 yıl içerisinde 'Yenilenebilir Enerji Dönüşümü'nü hayata geçireceklerini açıkladı.

Atakum'a rüzgar ve güneş santrali

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, esnaf ziyaretleri ve vatandaş buluşmalarını sürdürüyor. Şahin, gerçekleştirdiği ziyaretlerde Atakumlulara 'Yenilenebilir Enerji Dönüşümü Projesi'ni anlattı. Başkan Şahin, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile MHP İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Cağaloğlu esnafını ziyaret etti. Şahin ve beraberindekiler ayrıca kentin çeşitli bölgelerinde halk buluşmalarını da sürdürerek, 31 Mart sonrası Atakum için hazırladıkları projeleri ve yatırımları tanıtarak destek istedi.

ENERJİ ARTACAK MALİYET AZALACAK

Vatandaşa çevre ve kent estetiği başlığı altında topladıkları projeleri anlatan Zihni Şahin, bunlardan özellikle Yenilenebilir Enerji Dönüşümü'ne dikkati çekti. Şahin, "İlçemizde yenilenebilir enerji dönüşümü uygulaması kapsamında rüzgâr ve güneş enerjisi uygulaması teşvik edilecek, enerji kullanım maliyetleri düşürülecektir. Bu konuda belediyemiz öncülük edecek ve isteyen herkes kendi tesislerinde bu uygulamaya geçecek" dedi.

TERTEMİZ BİR ATAKUM

Atakum'un vadilerini, ormanlarını koruyacaklarını, imar planlarında yeşil alan miktarlarını artırarak doğa ile iç içe yeşilin hakim olduğu bir Atakum inşa edeceklerini söyleyen Başkan Zihni Şahin, "Geri dönüşüm ve sıfır atık yönetimi projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirilecek ve Atakum çöplerinden fayda sağlarken temiz havasını da koruyacak. Ayrıca ilçemizdeki okul ve ibadethanelerimizin bakım onarım ve temizlik gibi ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanacaktır" diye konuştu.

AFETLERE KARŞI GÖNÜLLÜ EĞİTİMLERİ

Başkan Şahin, Afet Gönüllüleri Merkezi kuracaklarını da belirterek, "Böylece halkımızın afetlere karşı bilinç düzeyi artırılacak. Merkezde profesyonel ve gönüllü katılımcılara bir arada eğitimler verilecek" dedi. Son olarak çocuklara ve gençlere de bir müjde veren Başkan Şahin, "Yaşayan bir şehir olarak genç ve çocuklarımız için gençliklerinin tadını çıkartabilecekleri kaykay parkurları inşa edilecek" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}