HaberlerEmre engel tanımıyor

Emre engel tanımıyor

Samsun'da yaşayan ve doğuştan bedensel engelli olmasına rağmen hayattan hiç kopmayan Atakum Belediyespor Boccia sprcusu Emre Vural'ın hayali olimpiyat şampiyonu olmak

Emre engel tanımıyor

HEDEFLERİM VAR

Doğuştan bedensel engelli Atakum Belediyespor Boccia sporcusu Emre Vural, yaşantısıyla başta engelliler olmak üzere herkese örnek oluyor. SMA (Bir tür kas hastalığı) hastalığı olan 27 yaşındaki Vural, sporla birlikte eğitim ve iş hayatını bir arada sürdürüyor. Hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu belirten Vural, "Yaklaşık 5 yıl önce bu spora başladım. İlk başta hobiydi, fakat süreç beni çok daha farklı yerlere götürdü. Çiftlerde Türkiye 2'nciliğim, teklerde de 4'üncülüğü başarıları elde ettim. Ülkeme borcumu bir gün olimpiyatlarda altın madalya kazanarak ödemeyi hedefliyorum" dedi.

BABAMIN KIZINI TANIMAM

Kendisiyle aynı hastalığı bulunan ablası Fulya'nın da boccia ile ilgilendiğini anlatan Emre Vural, "Bir kere rakip de olduk fakat beni geçti, Türkiye 2'ncisi oldu. Bu eve gümüş madalya geldi ama benim odama değil, onun odasına gitti. Bocciaya devam ettiğim sürece rakip olmaya devam edeceğiz. Sahada babamın kızını bile tanımam. Fiziksel engeli olmayan hiç kimseden kendimi farklı hissetmedim ve bu sayede başarılı oldum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaklaşık 9 yıl önce tanıştık. Beni her Samsun'a geldiğinde ziyaret ediyor. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}