HaberlerBaşkan Şahin'den 'Oyunland ve ücretsiz Wi-Fi' müjdesi

Başkan Şahin'den 'Oyunland ve ücretsiz Wi-Fi' müjdesi

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, çocuklara, gençlere ve dezavantajlı gruplara yönelik projeleriyle heyecan yarattı. Şahin, 'Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz mutlu edecek projeleri hızla hayata sokacağız' dedi

Başkan Şahin'den 'Oyunland ve ücretsiz Wi-Fi' müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, "Atakum'da çocuklarımıza, gençlerimize, özellikle dezavantalı gruplara yönelik projelerimizi hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz. Atakum'un çocukları ve gençleri çok mutlu olacak" ifadelerini kullandı.

GENÇLERLE YÖNETECEĞİZ

Başkan Zihni Şahin, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile Samsun'da eğitim gören üniversite öğrencileriyle buluştu. Uluslararası öğrencilerin coşkulu karşılamasıyla moral bulan Zihni Şahin, "Atakum'u gençlerimizle birlikte yönetmek istiyoruz. Gördük ki gençlerimiz de geleceklerine sahip çıkıyor. Biz de gençlerimize her zaman sahip çıkacağız, her şeyin en iyisini yapmaları için her imkanı sağlayacağız" dedi.

GENÇLER TADINI ÇIKARACAK

Atakumluların hayatlarını kolaylaştıracak projelerinden de bahseden Başkan Şahin, "Sabah evinden çıkıp işi veya okuluna giden Atakumlular, hareketliliğin yoğun olduğu merkezi noktalarda (yurt, tramvay durağı, pazar yeri vs.) sunacağımız çorba ikramı ile güne sıcacık duygularla başlayacaklar. Yaşayan bir şehir olarak genç ve çocuklarımız için gençliklerinin tadını çıkartabilecekleri kaykay parkurları inşa edeceğiz. Çocuklarımız, gençlerimiz ve ailelerimiz için Disneyland’ın bir versiyonu olacak olan ve bölgemizin en büyük oyun parkı kurulacak. Bu proje için girişimcilerimize, belediyemizce alt yapı ve çevre düzenlemeler yapılmış yer göstereceğiz. Çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği ve enerjilerini atabilecekleri, ailelerin çocuklarını seyredebilecekleri düzen ve donanıma sahip, 7 gün 24 saat güvenlik kamerasıyla kontrol edilen ebeveynlerin gönüllerinin rahat olduğu güvenli çocuk oyun parkları kurulacak" diye konuştu.

BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ

Başkan Zihni Şahin, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknolojiye ilgisini çekmek, bilimsel konuları kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde sunmak amacıyla deney düzenekleri ve özel tasarım galerilerinin yanı sıra, eğitim salonları, kimya ve fizik atölyeleri, simülasyon cihazları ve Bilim Kafe'nin yer alacağı bir merkez kuracağız. Bu bilim ve teknoloji merkezinde çocuklarımız, bilimsel kampların yanısıra atölye çalışmalarına katılacaklar" dedi.

ÜCRETSİZ İNTERNET

İnsan yoğunluğunun çok olduğu alanlarda ücretsiz internet ve şarj hizmeti de vereceklerini söyleyen Başkan Şahin, şu şekilde sürdürdü: "Başta gençler olmak üzere her kesimden sanat ve kitap meraklılarının kitap ve yayınlara uyumayan kütüphane ile 24 saat erişimin sağladığı, bir araya gelerek sosyalleştiği, ikram hizmetlerinin bulunduğu ve engelli vatandaşlarımıza uygun olarak düzenlenecek millet kıraathanesi hizmete sunulacaktır. Burada geniş bir dijital kaynak havuzu, yüksek hızlı wifi ve konforlu çalışma alanlarına erişim sağlayacaklardır."

SIRADAKİ HABER
}