HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da yöneticilerden söz istediler

Samsun'da yöneticilerden söz istediler - Samsun Haberleri

Halkın katılımı ile kent yönetimi yapılması amacıyla bir araya gelen Samsun Yerel Yönetimler Demokrasi Buluşması, seçilecek yöneticilerden hazırladıkları 9 maddelik kent sözleşmesine uygun çalışma sözü istedi

Samsun'da yöneticilerden söz istediler

Samsun'da 30'a yakın sivil toplum kuruluşu (STK), dernek ve sendika bir araya gelerek Samsun Yerel Yönetimler Demokrasi Buluşması platformunu kurdu. Platform, önceki gün Süleymaniye Geçidi'nde bir basın açıklaması yaparak, halkçı, demokratik, katılımcı bir yönetim anlayışı için seçilecek yerel yöneticilerden hazırladıkları kent sözleşmesine uygun çalışma sözü istedi.

HALK YÖNETİME KATILMALI

Samsun Yerel Yönetimler Demokrasi Buluşması adına konuşan Ayten Kutlu, "Doğrudan halkın katılımı ve ihtiyaçları üzerinden kamu yararını gözeten uygulamalar, yerel demokrasinin olmazsa olmazı. Tüm adaylardan açıkladığımız ilkelere uygun çalışma sözü istiyoruz. Bunun takipçisi olacağız" dedi. Kutlu, Samsun Yerel Yönetimler Demokrasi Buluşması olarak kent sözleşmesi için belirledikleri ana başlıkları şöyle sıraladı: "Halkçı yerel yönetim, şiddetle mücadele, şeffaf yönetim, toplumsal cinsiyet eşitliği, rantla mücadele, kent olanaklarına erişim, kent varlığının korunması, gençlerin yönetime katılımı, kentin geleceğinin planlanması"

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}