HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Zihni Şahin: 'Üreticimizin yüzü bizimle gülecek'

Başkan Zihni Şahin: 'Üreticimizin yüzü bizimle gülecek' - Samsun Haberleri

Taflan'ı ziyaret eden Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, 'Kırsalda yaşayan üreticimizin yüzü bizimle gülecek' dedi

Başkan Zihni Şahin: 'Üreticimizin yüzü bizimle gülecek'

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında Taflan’ı ziyaret etti. Başkan Şahin’e AK Parti Samsun Milletvekili Dr. Ahmet Demircan, AK Parti İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ve eski İlkadım Milli Eğitim Müdürü Uğur Okulları Genel Müdürü Davut Numanoğlu da eşlik ettik. Başkan Şahin, soğuk havaya rağmen alanı dolduran Taflanlılara teşekkür ederek, projelerini anlattı ve destek istedi.

AÇIK, ŞEFFAF BİRLİKTE YÖNETİM

“Taflan'daki bu sevgi, coşku ve teveccüh bize güç verdi” diyen Şahin, “Soğuk havaya rağmen mitingimize katılan ve bizi desteklemeye söz veren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu güzel birlikteliğimiz 31 Mart'tan sonra da devam edecek. Tüm hemşehrilerimle bir ve beraber olacağız. Açık, şeffaf ve birlikte yönetim anlayışı ile Atakumumuza hizmet edeceğiz. Üreticimizin her zaman yanında olacağız. 'Alım Garantili Sözleşmeli Ürün Modeli' uygulamamız ile çiftçinin ürününü alacağız, ürünleri elinde kalmayacak. Üreticilerimiz bir endişe taşımayacak. Organik tarımı destekleyeceğiz ve otoparklı semt pazarları kuracağız. Üreticilerimizin süt, yoğurt tereyağı gibi ürünlerinin endüstriyel ürün haline getirilmesini destekleyeceğiz. Üreticimiz bu projelerimizle daha çok üretecek ve daha çok kazanacaktır. Tarım ve hayvancılığı teşvik edip destekleyeceğiz. Modern bir 'Canlı Hayvan Pazarı' kuracağız. 2014 yılında mahalle olan tüm köylerimizin yol ve ulaşım eksikliklerini tamamlayacağız. Hiçbir yerde yol problemi kalmayacak” diye konuştu.

MUHTARLARLA İSTİŞARE KURULU

Şahin, “Muhtarlarımız şehrimizin en temel hizmet noktasıdır. Mahalle sakinlerimizin ilk uğradıkları yerdir. Biz muhtarlarımızla düzenli olarak toplantılar yapacak bir kurul oluşturacağız. Bu toplantılarda bir ve beraber olarak birlikte hizmet edeceğiz. Bu hizmet anlayışımızın, ortak akılımızın, birlikte yönetim düşüncemizin temel yapısını oluşturacaktır. Muhtarlarımız, STK’larımız ve tüm Atakumlu hemşehrilerimizle birlikte yönetimi hayata geçireceğiz. Sosyal belediyeciliğe büyük önem vereceğiz. Sosyal yardımlaşma milletimizin özelliğidir. Biz bunu yaygınlaştıracak ve çeşitlendireceğiz. Sosyal Destek Projesi kapsamında 'Atakart'ı uygulamaya koyacağız. Bu kart sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız gücendirilmeden evlerinin acil ihtiyaçlarını karşılama imkanı bulacak. İşe ve okullarına giden insanlarımız için sabah çorbası hizmeti vereceğiz. Atakum’da unutulmuş hiçbir insanımızı bırakmayacağız. Bu bizim aynı zamanda insani ve vicdani görevimizdir. Sosyal belediyecilik anlayışımızı bu çizgimiz belirlemektedir” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}