HaberlerEmekliler merakla bekliyordu... Bugün başladı

Emekliler merakla bekliyordu... Bugün başladı

TOKİ'nin 50 bin sosyal konut projesine emeklilerin başvurusu bugün başladı. Bu haktan yararlanmak isteyen emekliler 5 Nisan'a kadar başvurularını yapabilecek.

Emekliler merakla bekliyordu... Bugün başladı

TOKİ'nin 67 ilde satışa çıkardığı 50 bin ucuz sosyal konut için başvurular sürüyor. Konutlara 200 binin üstünde başvuru yapıldı. Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerindeki yoğunluk bunu gözler önüne seriyor.6-22 Mart arasında hiç evi olmayan ve bulunduğu ilde en az 1 yıl oturanlar başvuru yaptı. Şimdi sıra emeklilerde. Emeklilerin TOKİ başvurusu bugün başladı.

BAŞVURU BEDELİ 500 LİRA

Projelerden emeklilere de pay ayrılacak. Bu haktan yararlanmak isteyen emeklilerbugünden itibaren bankalara müracaat edecekler. Emeklilerin başvurusu 5 Nisan'a kadar devam edecek. 2+1 daireler için 500 lira, 3+1'ler için bin lira başvuru bedeli ödenecek.

116 BİN TL'DEN BAŞLIYOR

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra satış fiyatları belirlenecek. Başvuru sahipleri arasında TOKİ tarafından ilan edilecek tarihte 'Hak Sahibi Belirleme' kurası çekilecek. 50 bin konut için en düşük fiyat 116 bin 400 lira, başlangıç taksitleri de 388 lira. 3+1 konutların fiyatları 170 bin 720 liradan başlıyor. Vade 20 yıla kadar uzuyor.

SIRADAKİ HABER
}