HaberlerÇiğdem Karaaslan: 'Adaylarımız büyük ara önde'

Çiğdem Karaaslan: 'Adaylarımız büyük ara önde'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Hedef, vizyon ve proje olduğunda bizim adaylarımız büyük ara önde' dedi

Çiğdem Karaaslan: 'Adaylarımız büyük ara önde'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, bir dizi ziyarette bulunmak için Kocaeli’ye gitti. Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan SEKA Park’ta restoranları dolaşan Karaaslan, vatandaşlarla sohbet edip, öneri ve problemlerini dinledi. Ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Karaaslan, ABD Başkanı Donald Trump’un Twitter hesabından İsrail’in Golan Tepeleri’ndeki hakimiyetinin tanınmasına yönelik yaptığı çağrıyı eleştirdi.

ORTAK TEPKİ ŞART

Trump’ın açıklamasının kabul edilmeyeceğini vurgulayan Karaaslan, “Elbette bu karar hem bizim hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem de diğer dünya liderlerinin yapmış oldukları açıklamalarla eleştirildi. Tabii Trump’ın bu açıklaması böyle hukuksuz bir anlayışın, bölgede duyulan barış ortamından, huzur ortamından uzaklaşmasına neden olduğunun farkındayız. Buna bütün dünyanın ortak bir tepki göstermesi lazım. Daha önceden Trump’ın bölge ile ilgili açıklamaları oldu. Bu sınır tanımaz açıklamaların son bulmasını bekliyoruz. Çünkü bölgenin, bölgede yaşayan insanların huzura ihtiyacı var. Türkiye bu huzurun sağlanması noktasında önemli bir ülke. Maalesef bunlar şiddetle birbirini tetikleyen açıklamalar. Durup dururken yapılmış bir açıklama olmadığını düşünüyoruz. Orada yaşayan Filistinlilerin çektikleri çilelerin farkındayız. Dünya bunu izliyor ama biz tepkimizi gösteriyoruz. Aynı zamanda bu konuya olan tepkimizi Cumhurbaşkanımız önderliğinde dünyanın gözünün içine bakarak haykırıyoruz ve oradaki kardeşlerimize sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

SON DÖNEMEÇ

Seçim sürecini değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Dün Bursa’daydık, bugün buradayız. Haftaya bugün seçime gideceğiz. Son dönemece girmiş durumdayız. Büyük ölçüde kararların verildiğini düşünüyorum. Bunu vatandaşlarımız bize hissettiriyor. Vatandaşlarımız ile kurduğumuz bu karşılıklı iletişimden dolayı bizler de memnuniyet duyuyoruz. Biz istedik ki seçim sürecinde hedefler, projeler, vizyon konuşsun. Aynı zamanda da Türkiye’nin gerçekleri konuşsun. Hedef, vizyon ve proje olduğunda bizim adaylarımız büyük ara önde. Biz bu seçimlerin tüm Türkiye için hayırlar getirmesini diliyoruz” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}