HaberlerSamsun HaberleriAli Yalçın, 'İstikrar her şeyden önemli'

Ali Yalçın, 'İstikrar her şeyden önemli' - Samsun Haberleri

Türkiye'nin üzerine planlar yapıldığını belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye'nin istikrarının birinci öncelik olduğunu söyledi

Ali Yalçın, 'İstikrar her şeyden önemli'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Samsun İl Divan Toplantısı'na katıldı. Yalçın, toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Memur-Sen'in çok büyük kitleye hitap ettiğini belirten Yalçın, "Tolumun 4'te birini temsil ediyor, milli gelirden onların alacağı payı belirleme noktasında gayret gösteriyoruz. 27 yıl içerisinde kaldırım taşı sökmedik, cam çerçeve dökmedik bundan sonra da dökmeyeceğiz. Çünkü erdemli bir hareketiz" diye konuştu. 

TÜRKİYE'NİN FELAKETİ OLUR

31 Mart seçimlerinin Türkiye için büyük önem taşıdığını vurgulayan Yalçın, "Çünkü Türkiye'nin bulunduğu coğrafya çok hareketli. Yanı başımızda Sykes-Picot Anlaşması'nın bir diğer versiyonu uygulanıyor. Kudüs yeniden işgal altına alınıyor. Siyonist planın önemli bir etabı gerçekleşmiş bulunuyor. Libya yok edildi, Irak'ın istikrarı ortadan kaldırıldı. Mısır ipotek altına alındı. Suriye'nin 5'e bölüneceği yaklaşımları var. Peşinden Türkiye'nin Arz-ı Mev'ud toprakları içerisindeki kısmına ilişkin yürütülen simülasyon ya da emperyal güçlerin yeni konvansiyonel silah olarak kullandığı terör örgütleri üzerinden Türkiye diz çöktürme arayışları devam ediyor. Dolayısıyla böyle bir zeminde istikrar birinci öncelik. Biz kamu görevlisiyiz. Bizim için istikrar her şeyden önemli. İstikrarsız zeminler birilerine kazandırır ama bize hep kaybettirir. Felaket bazılarının felaketi, bazılarının selameti olur. Biz sabit gelirliyiz. İstikrarsızlık bizim bordromuzu etkiler. İstikrarsız zemin her zaman bizi vurur. Onun için bizim için birinci hassasiyet Türkiye'nin istikrarı. Türkiye'nin istikrarsızlığı; hem bölgenin hem Türkiye'nin felaketi olur. Çünkü Türkiye eski Türkiye değil" diye konuştu. 

Toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız ve üyeler katıldı. 

 

SIRADAKİ HABER
}