HaberlerSamsun Haber: Samsun'un o ilçesi göç almaya başladı

Samsun Haber: Samsun'un o ilçesi göç almaya başladı

Samsun Haber: Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) fabrikalar sayesinde ilçenin göç aldığını söyledi.

Samsun Haber: Samsun'un o ilçesi göç almaya başladı

Samsun Haber: Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) fabrikaları ziyaret etti. Sarıcaoğlu, işsizlik nedeniyle ilçeden göç edenlerin, Kavak'ta açılan fabrikalar sayesinde ilçelerine dönmeye başladıklarını belirtti.

GENÇLER GERİ DÖNÜYOR

Belediye Başkanı olarak her zaman sanayicinin destekçisi olduğunu kaydeden Sarıcaoğlu, "İlçemizde gençlerimiz işsizlik nedeniyle baba ocağından koparak iş bulma amacıyla başka yerlere gitti. Şimdi ilçemizde fabrikalar kuruldu. Kurulmaya da devam ediyor. İşsizlik nedeniyle başka yerlere giden gençlerimiz, ilçemizdeki fabrikalar sayesinde baba ocağına, köyüne dönüyor. Bu zamana kadar göç veren ilçemiz artık göç almaya başladı" diye konuştu.

Kavak OSB'de 22 fabrikanın faaliyette, 8 fabrikanın yapım, 6 fabrikanın da proje aşamasında olduğunu kaydeden Sarıcaoğlu, "OSB'de 715 kişi çalışıyor, diğer fabrikaların da faaliyete geçmesiyle yaklaşık 1500 kişi çalışacak" dedi.

SIRADAKİ HABER
}