HaberlerSamsun Haberleriİlyas Biçer, 'Şiddete karşı tedbir alınmalı'

İlyas Biçer, 'Şiddete karşı tedbir alınmalı' - Samsun Haberleri

Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer, 'Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet konusunda sorunun temeline inilmeli, gerekli adımlar atılmalı, aktif yaklaşımlar sergilenerek gerekli tedbirler alınmalı' dedi

İlyas Biçer, 'Şiddete karşı tedbir alınmalı'

Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer, İzmir’in Bornova ilçesinde Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi’nde, hastayı görmeden ilaç yazmayacağını söyleyen Doktor Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu ile onu korumak isteyen bir arkadaşının darp edilmesini kınadı.

UTANÇ VERİCİ BİR DURUM

Sağlık çalışanına şiddetin topluma karşı yapılmış utanç verici bir durum olduğunu ifade eden Biçer, “Sağlık çalışanlarının şiddetle karşı karşıya kalmaları ve bunun önüne geçilememiş olması önemli bir sorundur. Sağlıkta memnuniyetin yüzde 80’lere ulaştığı bir noktada, her zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde ifa eden sağlık çalışanına şiddet kesinlikle kabul edilemez. Sağlık-Sen olarak uzun yıllardır mücadelesini verdiğimiz sağlıkta şiddete sıfır tolerans mücadelesinin, kamuoyu ve kamu otoritesi tarafından desteklenmesi elzemdir. Çözüm için kamuoyu ve kamu otoritesi bir araya gelmelidir. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet konusunda sorunun temeline inilmeli, gerekli adımlar atılmalı, aktif yaklaşımlar sergilenerek gerekli tedbirler biran önce alınmalıdır” şeklinde konuştu. 

 

SIRADAKİ HABER
}