HaberlerVerim için bakım şart

Verim için bakım şart

Ladik Ziraat Odası Ziraat Mühendisi Yunus Dal, ilkbaharda budama, ot temizliği, toprak işlemesi ve ilaçlama gibi işlemleri yapılan ağaçların veriminin artacağını belirtti

Verim için bakım şart

Ladik Ziraat Odası Ziraat Mühendisi Yunus Dal, meyve bahçelerinden verim alınabilmesi için yürütülecek çalışmanın geciktirilmemesi gerektiğini söyledi.

İMHA EDİLMELİ

Kış mevsimini toprak altında, bitkinin kabuklarında, çatlaklarda, yarıklarda, yabancı otların içerisinde geçiren zararlıların ilkbaharda havanın ısınmasıyla hastalık yapmaya başlayacaklarına işaret eden Dal, "Dallara, sürgünlere, yapraklara, çiçeklere ve meyvelere doğru hareketlenirler. Bu yüzden ilkbahar başlangıcında bahçemizde iyi bir toprak işlemesi yapmalıyız. Toprak işlemesiyle toprak altında kışlayan zararlı etmenleri imha edip yuvalarını bozmak suretiyle iyi bir hastalık mücadelesi yapmış oluruz" dedi. İlkbaharda toprak işlemesi ve yabancı ot temizliğinden sonra ağaçlarda budama yapılması gerektiğini aktaran Dal, budamada çıkan atıkların üzerinde hastalık ve zararlı olabileceği ihtimaline karşı imha edilmesi gerektiğini kaydetti.

SIRADAKİ HABER
}