HaberlerSamsun'da iki ilçede meclis dağılımı belli oldu

Samsun'da iki ilçede meclis dağılımı belli oldu

Çarşamba ve Salıpazarı belediye meclis üyeleri belli oldu. Çarşamba'da 31 belediye meclis üyeliğinden 29'unu AK Parti, 2'sini CHP kazandı. Salıpazarı'nda ise 15 belediye meclis üyeliğinden 12'sini AK Parti, 3'ünü CHP kazandı

Samsun'da iki ilçede meclis dağılımı belli oldu

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Cumhur İttifakı’nın AK Partili adayı Halit Doğan ve Millet İttifakı’nın CHP'li adayı Altan Karabulut arasında geçen seçim yarışının sonuçlanmasıyla belediye meclis üyeleri de belli oldu. Yüzde 74,41 oy oranı ile seçimi alan Doğan'ın listesinden 29, yüzde 14,88 oy oranı ile seçim yarışını mağlubiyetle tamamlayan Karabulut’un listesinden 2 isim meclise girdi.

İŞTE ÇARŞAMBA’DAKİ İSİMLER

Cumhur İttifakı’nın AK Parti'den belediye başkanı olan Halit Doğan'ın listesi şu isimlerden oluşuyor: Cihangir Emre Özakçaylı, Hakan Köse ve Ümit Kavraz kontenjan, Nihat soğuk, Anıl Seyfi Arslan, İlknur Gümüş, Ferhat Özdemir, Aytaç Uyar, Kemal Ayan, Hülya Banü Ak, Adem Ekici, İlter Alişan, Mücahit Yılmaz, Erdoğan Terzi, Mustafa Ayan, Hasan Öneği, İbrahim Taflan, Celal Yılmaz, Burhan Atsan, Zeki Kabadayı, Elif Öztürk, Muammer Lazoğlu, Murat Çelebi, Fatih Şentürk, Kerim Deniz Mehmet Uysal, Efraim Yiğit, Kerim Altuntaş ve Rıdvan Burak Şahintürk. Millet İttifakı listesinde yer alan isimler ise Filiz Karabaş ile Namık Kemal Sonkaya.

SALIPAZARI’NDA 15 İSİM

Salıpazarı'nda Cumhur İttifakı’nın AK Partili adayı Halil Akgül ve Millet İttifakı’nın İYİ Partili adayı Refaettin Karaca arasında geçen seçim yarışının sonuçlanmasıyla belediye meclis üyeleri de belli oldu. Yüzde 61,36 oy oranı ile seçimi alan Akgül 'ün listesinden 12, yüzde 32,22 oy oranı ile seçim yarışını mağlubiyetle tamamlayan Karaca’nın listesinden 3 isim meclise girdi. Hali Akgül'ün meclisi şu isimlerden oluştu: İbrahim Yılmaz ve Hakan Şahin kontenjan, Yücel Kaya, Hasan Gündoğdu, Yusuf Çakır, Kerim Akgül, Nurşen Arslan, Recep Erduğan, İsmail Kazanç, Orhan Uyanık, Ömer Tekin ve Emine Dağlıoğlu. Fikret Düzenli, Ahmet Keleş ve Anıl Aratma ise İYİ Parti'den meclise girdi.

Ahmet Naci KILAVUZ

SIRADAKİ HABER
}