HaberlerTürk siyasetine yön veren isim

Türk siyasetine yön veren isim

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 'Merhum Alparslan Türkeş, hayatı boyunca verdiği mesajlarla Türk siyasetine yön vermiş, Türk milletine ve Türk dünyasına hizmet etmiştir' dedi

Türk siyasetine yön veren isim

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Alparslan Türkeş’in 4 Nisan 1997’de vefatının 22. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Karapıça, Türkeş’in Türk milletinin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından biri olduğunu belirtti.

TÜRK DÜNYASININ BİLGE LİDERİ

Karapıçak mesajının devamında, “Aziz Türk milletinin yetiştirdiği en önemli devlet adamlarından biri olan Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebedi âleme intikalinin yıl dönümünde onun fikirlerinin ne kadar değerli olduğunu her geçen gün çok daha iyi anlıyoruz. Merhum Alparslan Türkeş, hayatı boyunca verdiği mesajlarla Türk siyasetine yön vermiş, Türk milletine ve Türk dünyasına hizmet etmiş; Devletin selameti, milletin bekası, cumhuriyetin ilelebet yaşayabilmesi için her türlü fedakârlığa göğüs germiş bir devlet adamıdır. Alparslan Türkeş Türk siyasetinin daima aranan, yakın geçmişteki Türk siyasi hayatında denge noktasında olmuş, fikirlerine başvurulan bilge bir insan olarak şartlar ne olursa olsun ‘önce ülkem, devletim, milletim' diyen bir anlayışa sahipti. Geniş ufku, milletine karşı olan derin sevgisi ve muhabbeti Başbuğ’u bütün Türk dünyasının bilge lideri haline getirmiştir. Toplumu saran manevi boşluğun tehlikelerini, toplumsal huzurun ahlaklı ve dürüst insanlarla temellenebileceğini her fırsatta dile getirmiştir. ‘Ezan dinmez, bayrak inmez, vatan bölünmez’ diyerek ‘tek devlet, dek dil, tek bayrak’ ülküsünü savunan; verdiği demokrasi mücadelesi her geçen gün daha iyi anlaşılan Başbuğ Alparslan Türkeş’i ebediyete intikalinin 22. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Mekânı Cennet, Ruhu şad olsun" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}