HaberlerNecattin Demirtaş, 'Herkesin başkanıyım'

Necattin Demirtaş, 'Herkesin başkanıyım'

İlkadım Belediye Başkanlığında düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Necattin Demirtaş, 'Siyasi kimliğimi çıkardım, herkesin başkanıyım' dedi

Necattin Demirtaş, 'Herkesin başkanıyım'

Düzenlenen törene; İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım ilçe Başkanı Fatih Türkel, , İYİ Parti İlkadım ilçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, il başkan yardımcıları, belediye çalışanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

TELEFON NUMARASINI VERDİ

İlkadım Belediyesi önünde düzenlenen törende konuşan Demirtaş, “3 aydır seçim maratonunda çok zorlu bir dönem geçirdik. Tabiri caizse kazmayla, kürekle, gönül insanlarıyla bir seçim kazandık. Seçim sürecinde kendisini AK Partili, Cumhuriyet Halk Partili, Milliyetçi Hareket Partili, İYİ Partili, Büyük Birlik Partili, Demokrat Partili ve Saadet Partili hisseden tüm kardeşlerim el ele verdik, gönül bağı kurduk ve bunun sonucunda buraya geldik. Allah herkesten razı olsun. Allah, Nisa süresi 56. ayetinde diyor ki, ‘İşi ehline veriniz, hükmederken adalet ile hükmediniz.’ Biz Allah’ın ayetini burada hâkim kıracağız. Benim telefon numaramı her yerden bulabilirisiniz ve şimdi de ilan ediyorum: 0532 744 98 75. 30 senedir ben bu telefonu kullanıyorum ve kullanmaya da devam edeceğim. Adaletten asla ayrılmayacağım. Ben şu anda belediye başkanıyım ve siyasi kimliğimi de çıkardım. Bize oy veren vermeyen, kem gözle bakan herkesin belediye başkanıyım. Gönülde birlik kuracağız ve ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız. Herkesi seviyoruz, herkesle kucak kucağa, iç içe olacağız” dedi. Konuşmanın ardından dua edildi ve kurban kesildi. Daha sonra başkanlık makamına geçildi.

KENDİMİZ TESLİM ETMİŞTİK

Başkanlık makamına oturan Demirtaş, “Sevginin gücü paranın gücünü yendi. Buradaki insanların sevgisi parayla satın alınamaz. Bugün itibariyle belediyeyi teslim aldık. Erdoğan Tok Beyin de burada olmasını isterdik ama kendisinin burada olmadığını ifade ettiler. Daha önceki dönemde kendimiz teslim etmiştik” dedi. Demirtaş, daha sonra belediye önünde tebrikleri kabul etti.

Erdinç YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}