HaberlerSamsun HaberleriHazır ürünler kanser nedeni

Hazır ürünler kanser nedeni - Samsun Haberleri

VM Medical Park Samsun Medikal Onkoloji Kliniği'nden Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kemal Gül, 'Hazır paketli ürünler kansere davetiye çıkartıyor' dedi

Hazır ürünler kanser nedeni

1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla Liv Hospital Samsun’da Kanser konulu “Kanser’e Yenilme!” toplantısı düzenlendi.VM Medical Park Samsun Medikal Onkoloji Kliniği’nden Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kemal Gül’ün konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, “Kanser Tanı ve Testleri, Neden Kanser Oluruz, Kanseri Önlemek İçin Neler Yapmalıyız, Nasıl Beslenmeliyiz, Kanser Vakaları” konuları hakkında bilgi verildi. Toplantı Liv hekimleri, hemşireleri ve sağlık çalışanlarına yönelik bir kanser eğitimi şeklinde gerçekleşti.

TEHLİKENİN FARKINA VARMALIYIZ

Kanserle ilgili çok önemli konulara dikkat çeken Gül, “Günümüzde kanser hastalığı her yerde, çünkü bizler artık kansere yakalanmıyoruz; kanseri çağırıyor, hayatımıza adeta davet ediyoruz. Hazır besinler ve çevremizdeki tehlikeli faktörler kanseri tetikleyen en büyük etkenler. Kanserden ailemizi, kendimizi, tüm çevremizi korumak için bizlere çok büyük görevler düşüyor. Hazır paketli ürünler kesinlikle tüketilmemeli, çocuklarımıza yedirmemeliyiz. Şeker tüketimine dikkat edilmeli, çocuklarımızın hayatından şeker tamamen çıkartılmalı; alıştırılmamalı. Sigara ve alkolden kesinlikle uzak durulmalı. Bu saydıklarımız yerken çok masum durmakta; çoğu kişi her yerde kansorajen madde var deyip önemsemeyerek tüketmeye devam ediyor. Ama bilinmeli ki hayatımıza bu büyük tehlikeleri kendi elimizle dahil ettiğimizde; ailemizde, çevremizde, çocuklarımızda kanser vakası ortaya çıktığında ‘neden?’ diye sormamalı ve şaşırmalıyız. Herkesi kanser tehlikesinden korunmaya, bilinçlenmeye ve tehlikenin farkına varmaya davet ediyorum” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}