HaberlerSamsun Haber: Samsun'da iş güvenliğinde uygulamalı eğitim

Samsun Haber: Samsun'da iş güvenliğinde uygulamalı eğitim

Samsun Haber: Samsun'da iş sağlığı ve güvenliği uzmanları için 'Yüksekte güvenli çalışma eğitici eğitmenlik programı' düzenlendi

Samsun Haber: Samsun'da iş güvenliğinde uygulamalı eğitim

Samsun Haber: Samsun'da Başkent Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi aracılığıyla iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına yönelik 'Yüksekte güvenli çalışma eğitici eğitmenlik programı' düzenlendi.

İş güvenliğini sağlayabilmek için 45 saatlik bir sertifikasyon programı düzenlediklerini belirten Başkent Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde Yüksekte Çalışma Eğitimcisi Yakup Öztaş, "İskele ve seyyar platformlarda bu çalışmayı gerçekleştirdik ve eğitimimizin son çalışmasını yerine getiriyoruz. Bu tarz eğitimlerin sıklaştırılması iş güvenliği konusunda verilecek çabalar kesinlikle hayati önem taşımaktadır" dedi.

Eğitimlerde ellerinden geldiğince profosyonel şekilde çalışmalar yürüttüklerini belirten Öztaş, İişveren ve çalışanlar bir bütün olarak çalışma yapmayı başarırsa kazaların önüne geçme konusunda çok daha başarılı olunacaktır" ifadelerini kullandı.

Öztaş'ın liderliğinde malzemeleri test eden iş güvenliği ve sağlığı uzmanları, sırayla deneme yaparak uygulamalı şekilde eğitim aldı.

SIRADAKİ HABER
}