HaberlerMinikler tohum ekti

Minikler tohum ekti

TEMA Vakfı'nın çocuklara doğa sevgisi aşılamak amacıyla yaptığı etkinlik kapsamında, Çarşamba Hacı Yılmaz İlkokulu öğrencisi minikler tohum ekti. Ekilen 93 tohum fidan olduğunda okul bahçesine ve doğaya dikilecek.

Minikler tohum ekti

Samsun'un Çarşamba ilçesi Hacı Yılmaz İlkokulunun TEMA sınıfı seçilen 1/B'li 31 öğrenci, sınıf öğretmenleri Nuray Yazıcı'dan TEMA hakkında bilgiler alıp, velileriyle de birlikte saksılara 93 adet çeşitli tohumlar ektiler. Tohumların bulunduğu saksıları belli zamanlarda takip eden minikler, çimlenip fidan olduklarında onları okul bahçesine ve doğaya dikecek.

DOĞA SEVGİSİ AŞILIYORUZ

Yaptıkları etkinlik hakkında konuşan Sınıf Öğretmeni Nuray Yazıcı, "TEMA Vakfı’nın, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yürüttüğü MinikTema Eğitimi kapsamında Tema Samsun İl Temsilcisi Leman Özay ve Çarşamba İlçe Sorumlusu Kenan Şanlı'nın sorumluluklarında Çarşamba'daki okullarımızda da çalışmalar yapılıyor. Bu okullarımızdan biri olan Hacı Yılmaz İlkokulumuzda öğrencilerimize önce TEMA hakkında bilgiler verip bu vakfı ve önceliklerini anlattık. Ardından çocuklarımıza ekolojik hayatın ne olduğunu, ekosistemi tanıttık. Öğrencilerimiz etkinlikleri yaparken çok mutlu oldular. Artık gelişen teknoloji ile birlikte bahçeli evlerde, yeşilin içerisinde değil şehir merkezlerinde sitelerde, apartmanlarda yetişen ve yaşayan bir nüfus yetiştiriyoruz. Aynı zamanda bu sebeple bizde onlara TEMA vasıtasıyla doğa sevgisini aşılıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ahmet Naci KILAVUZ

SIRADAKİ HABER
}