HaberlerSamsun'da MHP ekibi topladı

Samsun'da MHP ekibi topladı

MHP Samsun İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası seçilen Alaçam ve Asarcık belediye başkanlarıyla, 17 ilçe başkanı ve 15 ilçede belediye meclis üyesi seçilen 64 meclis üyesiyle bir araya geldi

Samsun'da MHP ekibi topladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı öncülüğünde organize edilen toplantı Canik Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 31 Mart Yerel Seçimlerini değerlendirdi. Karapıçak, seçilen tüm adayların  ‘Üretken Belediyecilik’ anlayışını benimseyeceğini ifade etti.

EĞİTİMLER SÜRECEK

Meclis üyelerine büyük görevler düştüğünü ifade eden Karapıçak, “Her meclis üyemiz, milletin iradesinin sandığa yansıması sonucu göreve gelen demokrasinin yereldeki birer neferidir. Bu vebal ve sorumluluk meclis üyelerimizin üzerindedir. Meclis üyelerimizi asla yalnız bırakmayacağımız gibi bugün ilkini gerçekleştireceğimiz eğitim ve bilgilendirme amaçlı toplantı ve seminerler artarak devam edecek. 2023 hedefinde yerel yönetimler bizim için olmazsa olmazımızdır. Şimdiden bu vizyona uygun olarak eğitimler düzenleyeceğiz. Bu eğitimler sadece teşkilatlarımız ve mevcut meclis üyelerimiz ile değil gelecekte yerel yönetimlerde partimizden aday olmayı düşünen tüm partililerimize de açık olacak.

ROZETLERİNİ KARAPIÇAK TAKTI

Başkan Karapıçak, “Tüm belediyelerde MHP grubu oluşturulacak. Cumhur İttifakı, MHP grubu ile ittifak olarak seçimlere girdiğimiz AK Parti grubunun, belediye meclislerinde ortak çalışmaları ve kararlara destek vermek suretiyle ittifak ruhunu belediye meclislerine de yansıtacağız. Karapıçak toplantı sonrasında seçilen belediye başkanları ve meclis üyelerine rozetlerini takarak, 31 Mart yerel seçimlerinde mesai mefhumu gözetmeden çalışan ilçe başkanlarına, belediye başkanlarına ve meclis üyelerine başarılar diledi. 

 

SIRADAKİ HABER
}