HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da şehitler dua ile anıldı

Samsun'da şehitler dua ile anıldı - Samsun Haberleri

Samsun'da Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174'ncü yıl dönümü etkinlikleri şehit mezarları ziyaret edilerek karanfil bırakılarak dua edildi.

Samsun'da şehitler dua ile anıldı

Samsun'da Türk Polis Teşkilatının 174'ncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla şehit mezarları ziyaret edildi. Ziyaret öncesi Asri Mezarlık'ta bulunan Şehitlik Anıtı önünde anma töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından imam tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, anıta çelenk sunarak, şeref defterini imzalayarak şunları yazdı; "Aziz şehitlerimiz, Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümünde vatan için canlarını feda etmekten çekinmeyen siz yiğitlere minnet ve şükranlarımızı iletmek üzere huzurunuzdayız. Gücünü yasalardan, desteğini halkından alan, köklü geçmişiyle Türkiye Cumhuriyetinin temel kurumlarından birisi olan Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıl dönümünde Türk polisi olarak sorumluluğumuzun bilinci ve özverisiyle görevimizin başındayız. Kahramanlıklarınız tarihin altın sayfalarında yer alırken, Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatanı ve milleti ile bölünmez bütünlüğü ebediyete kadar sürmesinin mührü olmuştur."

Daha sonra İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ogün Şahin, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Selçuk Cebeci, Polis Hizmetlerini Destekleme ve Geliştirme Derneği Başkan Yardımcısı Temel Uzlu, Emniyet Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, şehit yakınları, gaziler ile emniyet mensupları, şehitlikteki mezarlara karanfil bıraktı.

Bayram OK

 

SIRADAKİ HABER
}