HaberlerUğur Okulları'ndan STEM çalışması

Uğur Okulları'ndan STEM çalışması

Samsun Uğur Okulları, Samsun Maarif Hareketi kapsamında STEM ve Erken STEM atölye çalışması düzenledi

Uğur Okulları'ndan STEM çalışması

Samsun Uğur Okulları ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 21. yüzyıl kazanımlarını eğitim programlarına entegre edebilen STEM öğretmenleri yetiştirilmesi amacıyla Uğur Okulları İlkadım Kampüsü'nde, STEM ve Erken STEM eğitimi düzenlendi.

ÖRNEK UYGULAMALAR YAPILDI

“STEM ile Yaşam Becerileri Erken STEM Projesi İle Eğitime Tam Destek” sloganıyla düzenlenen çalışmada Uğur Okulları STEM Bölüm Başkanı Senem Süral, Samsun’daki milli eğitim okullarında görev yapan öğretmenlerle İlkadım Kampüsünde bir araya geldi. İki oturumdan oluşan atölye çalışmalarının birinci oturumunda anaokulu ve sınıf öğretmenleri yer aldı. Erken STEM’in önemini vurgulayan Senem Süral, atölye çalışmasına katılan öğretmenlerle birlikte örnek uygulamalar yaptı.

DEVLET OKULLARINDA DA UYGULANMALI

Düzenlenen eğitimin ikinci oturumunda ise ortaokul ve lise öğretmenleri yer alırken, atölye çalışmalarının sonunda katılımcılara sertifika verildi. “Türkiye’deki tüm Uğur Okulları'na yerleştirdiğimiz STEM yaklaşımı devlet okullarımızda da mutlaka uygulanmalı” diyen Uğur Okulları STEM Bölüm Başkanı Senem Süral, “Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünün bu konudaki pozitif yaklaşımı bizleri son derece memnun etmektedir. Uğur Okulları olarak Türkiye’nin her yerinde bu tür çalışmalar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YAŞAR TUNCEL

SIRADAKİ HABER
}