HaberlerSamsun HaberleriPolislik mesleğini anlattılar

Polislik mesleğini anlattılar - Samsun Haberleri

Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü polisleri, liselilere polislik mesleğini anlatıp, karşılaşabilecekleri olumsuz durumlarda neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi verdi

Polislik mesleğini anlattılar

Samsun’un Çarşamba Yıldıray Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencilerine Kariyer Günleri Kapsamında polislik mesleği ve güvenlik konularında seminer verildi. Toplantıda Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğünden Komiser Yardımcısı Kadir Akpınar, polis memurları Okan Güdek ve Tuba Dertli, okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya geldi.

SLAYT EŞLİĞİNDE ANLATTI

Okul idarecileri, öğretmenler ile öğrencilerin dinleyici olarak katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Komiser Yardımcısı Kadir Akpınar, Kariyer Günleri kapsamında öğrencilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bir gün kiminiz polis, kiminiz hemşire, kiminiz öğretmen, kiminiz başka bir meslek sahibi olarak hayata atılacaksınız” dedi.  Akpınar, katılımcılara polislik mesleğinin tanımını, nasıl polis olunabileceğini ve şartlarını slaytlar eşliğinde anlattı. 

155’İ ÇEKİNMEDEN ARAYIN 

Öğrencilere, kişisel güvenlik konularında bilgiler veren polis memuru Okan Güdek, “ Şu an ki sosyal hayatınızda ve ilerideki yaşantılarınızda her karşılaştığınız olumsuzluklarda 155’i aramaktan çekinmeyin” dedi. Programa katılan gençlere, kişisel güvenliğin sağlanması, sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönleri ve bazı cezalar hakkında bilgiler verdi. Seminerin sonunda polisler öğrencilerin sorularını cevapladı. Polislere teşekkür eden Okul Müdürü Burhan Candan ile öğrenciler, seminerin yararlı olduğunu, polislik mesleği ile ilgili bilmedikleri konularda ve güvenlik konularında bilgi sahibi olduklarını belirttiler. 

 

Ahmet Naci KILAVUZ

 

SIRADAKİ HABER
}