HaberlerSamsunspor HaberleriBaşkan İsmail Uyanık noktayı koydu

Başkan İsmail Uyanık noktayı koydu - Samsunspor Haberleri

Başkan İsmail Uyanık, Teknik Direktör İsmet Taşdemir'in görevinin başında olduğunu belirterek, 'Hocamız Samsunspor'un duruşuna, prensiplerine ve Atatürklü armamıza göre hareket ettiği müddetçe takımın başındadır' dedi

Başkan İsmail Uyanık noktayı koydu

DEĞİŞİME KARŞIYIM

Kırmızı- Beyazlı taraftarlar sosyal medya üzerinden Teknik Direktör İsmet Taşdemir'e yüklenirken, hocanın değiştirilmesi gerektiğini ifade ediyordu. Başkan İsmail Uyanık, konuyla ilgili basın toplantısında gelen soru üzerine, "Devre arasında hoca değişilmesinin yanlış olduğunu düşünenlerdeniz. Ama değiştirdik. Değiştirmemek için de direndik. Genel hoşnutsuzluk ve bizim kendi değerlerimiz konusundaki sıkıntılardan dolayı kişisel anlamda çok sevdiğimiz ve inandığımız Taner hocayla yolları ayırdık. Dirensek de, Amed maçından sonrası bir söylem, bizim kırmızıçizgimizi aştı. İsmet hocamızı işin başına getirdik. Samsunspor'un tarihine baktığımız zaman en uzun çalışan hoca Gigi Multescu'dur. Onun dışında maalesef 3-4 hoca değiştirilen sezonlar bile var. Samsun'da en kolay adet bu olmuş. Sevgili Samsunsporlu taraftarlar hemen hocanın değiştirilmesini istiyor. Hoca hatalı olabilir, zaman zaman ben de hocalarımızla aynı şeyleri düşünmüyorum" diye konuştu.

ARKASINDA DURMALIYIZ

Başkan Uyanık, "Hiç kimse Samsunspor'da kalıcı değil. Hocamız Samsunspor'un duruşuna, prensiplerine, Atatürklü armanın duruşuna göre hareket edemiyorsa, tabiki gönderilir. Ancak İsmet hocayla devam edeceğiz. Hocamız biz sözümüzle buradan ayrılabilecek bir kişi. Ancak bugün onun arkasında durmamız gerekiyor. Ben takip etmiyorum ama hocalarımız da, futbolcularımız da sosyal medyayı takip ediyorlar ve bundan etkileniyorlar. Orada gerçek bir hayat olduğunu düşünmüyorum. Maç kaybedilince oradaki mesajlaşma 10 misline çıkıyormuş. Hocalar ve oyuncular da bunun etkisi altında kalıyorlar. Hocamız Samsunspor'un değerlerine saygısızlık yapmazsa ve kırmızıçizgimizi aşmazsa görevinin başındadır. Aynı şekilde İsmail Uyanık da örneğin 'Sarıyer maçında seyirciden korktuk ve maçı izleyemedim' diye açıklama yaparsa, taraftar benim de görevden alınmamı istesin. Bazı meselelerin şampiyonluktan daha çok önemi vardır. Örneğin duruş" dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}