HaberlerSampa, Ford Q1 ödülünün sahibi oldu

Sampa, Ford Q1 ödülünün sahibi oldu

Ağır vasıta parça üretiminde dünyanın en önemli firmalarından olan Sampa, küresel otomotiv sektörünün en prestijli kalite sertifikalarından olan Ford Q1'ı almaya hak kazandı

Sampa, Ford Q1 ödülünün sahibi oldu

Kuruluşunun 25. yılını kutlayan Sampa, Ford Motor Company ve Ford Otosan’ın Küresel Kalite Sertifikası olan Ford Q1’ı almanın gururunu yaşıyor. Sampa, Q1 belgesiyle ‘Ford'un dünya üzerindeki tüm fabrikalarına hizmet verebilir, tüm Ford marka araçların imalatçısı olarak üretim yapabilir’ statüye yükseldi. Q1 Belgesi, Sampa için sadece Ford Motor Company ve Ford Otosan bünyesinde değil, dünyadaki diğer otomobil üreticileri için de önemli bir referans noktası oluşturuyor. 

HEDEF; DÜNYA LİDERİ OLMAK

Ford Q1 sertifikası için Ford Otosan yetkilileri, Sampa Yönetim Kurulu ve çalışanlarının katılımıyla Sampa merkez binasının önünde tören düzenlendi. Törende konuşan Sampa Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Altuncu, “Ford Motor Company ve Ford Otosan’a Sampa kalitesine duydukları güven için teşekkür ederim. Hedefimiz 2023 itibariyle Avrupa araç parçalarında dünya lideri olmak” ifadelerini kullandı. Ford Otosan Satınalma Direktörü Murat Senir ise, “Sampa ile aramızdaki gerçek bağın bugün kurulduğuna inanıyorum. Çünkü sadece insanları tanımadım, Samsun’u tanıdım, fabrikayı gördüm ve çok etkilendim. Hayatımda ilk defa bu kadar fazla operasyonunun aynı çatı altında yapıldığı bir fabrika gördüm. Bu anlamda verdiğimiz Q1 ödülünün de çok değerli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum. Q1 süreci aslında çalışanların motivasyonu, enerjisi, inanmışlığı ve adanmışlığıyla mümkün olabiliyor. Bugün herkesin gözlerinde bu heyecanı gördüm. Q1 çok önemli bir mihenk taşı, Q1 alan firmalar da Ford için çok ayrıcalıklıdır” ifadelerini kullandı.

 

Yasir BABA

  sampa  


SIRADAKİ HABER
}