HaberlerSamsun Haberleri12 günlük kurs başladı

12 günlük kurs başladı - Samsun Haberleri

Samsun Bafra Ziraat Odası ve Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen kurslar çerçevesinde 'Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve Sürü Yönetim Kursu' başladı. Ziraat Odası yüksek mühendisleri tarafından verilen kurs 12 gün sürecek

12 günlük kurs başladı

Samsun Bafra Ziraat Odası, meslek alanlarında gelişimi artırmak için amaçlanan kurslara bir yenisini daha ekledi. Genç Çiftçi Projesi kapsamında küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğini daha da donanımlı hale getirerek, verimli besin kaynağı elde etmek için açılan Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve Sürü Yönetim Kursu, Ziraat Odası toplantı salonunda başladı.

AVANTAJ SAĞLAYACAK

Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, "Amacımız; Bafra hayvancılığında kırsalda tarımla uğraşan çiftçi ailelerinin genç çiftçi projelerinden yararlanabilmesi için 3 yıldır kurslarımızı sürdürüyoruz. Yapmış olduğumuz genç girişimci projeleri kapsamında kırsalda 38 aile, büyük baş ve küçükbaş hayvan desteklerinden faydalandılar. Burada alacağınız eğitimler sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından verilecek sertifikalar size avantaj sağlayacak. Açtığımız bu kurs hem küçükbaş hayvancılığın hem de büyükbaş hayvancılığın verimli ve kaliteli bir şekilde gelişmesine katkı sağlayacak. Daha modern ve daha gelişmiş hayvancılığın burada nasıl olduğunu öğrendikten sonra bunu yapmanız önemli. Katılımcılar arasında kadınların olması da çok önemli. Kadınlarda bu tür kurslara katılarak eşleri ile ailecek modern tarım ve hayvancılık yapılmasında önemli rol oynayacaktır” dedi.

SIRADAKİ HABER
}